Haftalık Polisiye Seyir Rehberi

2 dakikalık okuma

221B editörleri, bu haftanın polisiye seyir rehberinde dijital platformlara yeni eklenen polisiye dizi ve gerçek suç belgesellerini derledi.

César Román: Katil Şef

Netflix’e yeni eklenen gerçek suç belgesel dizisi César Román: Katil Şef,

İspanyol bir şefin kız arkadaşının cinayetiyle suçlanmasını takip ediyor. Üç bölümden oluşan dizi, César Román’ın bir dizi sahte kimlikle inşa ettiği kariyerinin ve cinayetle suçlanmasının derinliklerine iniyor.

polisiye César Román: Katil Şef

Belgeselin resmi özeti ise şu şekilde:

“Bu belgesel serisi, bir dizi sır ve sahte kimlikle kendine bir kariyer inşa eden İspanyol bir şefin cinayetle suçlanmasını analiz ediyor.”

Dengeler: Biri Olmak

Cihangir Ceyhan’ın başrolünde yer aldığı GAİN Orijinal dizisi Dengeler: Biri Olmak, çocukluğundan iyi bir hayatın hayalini kurarken kendini suç, şiddet ve intikam dolu bir dünyanın içinde bulan Ferit’in hikâyesini anlatıyor.

Dengeler: Biri Olmak

Sarp Kalfaoğlu’nun yazdığı, Süleyman Mert Özdemir’in yönettiği suç draması, GAİN’de yayında.

Quiet on Set: The Dark Side of Kids TV

BluTV’nin Discovery+ seçkisine yeni eklenen bu gerçek suç belgeseli, 1990’ların çocuk programlarının dünyasını irdeliyor. Eski çocuk yıldızları, sette yaşadıkları toksik dünyanın kapılarını aralıyor ve kendi hikâyelerini anlatıyor. Quiet on Set: The Dark Side of Kids TV şimdi Discovery+’da yayında.

Quiet on Set: The Dark Side of Kids TV

Polisiye Dizi

Onlar: Korku

Los Angeles Cinayet Masası Dedektifi Dawn Reeve, 1991 yılında bir koruyucu annenin korkunç bir cinayete kurban gittiği bir dava üzerinde çalışır. Prime Video‘ya yeni eklenen polisiye dizinin ikinci sezonu sekiz bölümden oluşuyor ve izleyiciyi tüyler ürpertici bir yolculuğa çıkarıyor.

Onlar: Korku

Editör

Türkiye'nin tek polisiye kültür dergisi.

Önceki Hikaye

'Jennifer Pan Ne Yaptı?' Belgeselinde Yapay Zeka İddiası

Sonraki Hikaye

Londra Yeraltı Katili Kieran Kelly'nin Hikâyesi Prime Video'da İzleyiciyle Buluşacak

En Son Yazılar

Haftalık Polisiye Seyir Rehberi

221B editörleri haftalık seyir rehberinde izlemekten keyif alacağınız polisiye dizi ve belgeselleri derledi. Real Time Crime BluTV kataloğuna…