‘Jennifer Pan Ne Yaptı?’ Belgeselinde Yapay Zeka İddiası

/
1 dakikalık okuma

Netflix’te yayınlanan gerçek suç belgeseli Jennifer Pan Ne Yaptı?‘da yapay zekayla üretilmiş fotoğraflar kullanıldığı iddia edildi.

Futurism’in haberine göre, 2010 yılında Kanada’da gerçekleşen bir suçu konu alan belgeselde, Jennifer Pan’ın lise arkadaşı Nam Nguyen’in tanımladığı gibi “neşeli, mutlu, özgüvenli ve çok samimi” kişiliğini yansıtması için yapay zeka tarafından üretilmiş veya manipüle edilmiş görüntüler kullanıldı.

‘Jennifer Pan Ne Yaptı?’

Belgeselin 28. dakikasında görünen görüntülerin, Jennifer’ın parmakları ve elleri bozulmuş, yüz hatları şekilsiz, arka planda biçim değiştirmiş nesneler ve çok uzun ön diş gibi, yapay zeka tarafından üretilmiş fotoğrafların tüm özelliklerine sahip olduğu iddia ediliyor.

jennifer pan ne yaptı?
‘Jennifer Pan Ne Yaptı?’
Kaynak: Futurism

Özellikle bir gerçek suç belgeselinde fotoğrafların manipüle edilme iddiası tepki çekmeye devam ederken, Netflix konu hakkında henüz bir açıklama yapmadı.

Jennifer Pan Hakkında

Netflix belgeseline konu olan Jennifer Pan, 1986’da Kanada’da dünyaya geldi. Pan, 2010 yılında annesini ve babasını öldürtmek için kiralık katil tuttuğu suçlamasıyla yargılandı ve hüküm giydi. Pan, 13 yıldır cezaevinde bulunuyor.

Kaynak: Futurism

Editör

Türkiye'nin tek polisiye kültür dergisi.

Önceki Hikaye

'Ripley': Patricia Highsmith’in İkonik Erotoman Antikahramanı, Sınıf Kini ve Steven Zaillian’dan Sofistike Bir Uyarlama

Sonraki Hikaye

Haftalık Polisiye Seyir Rehberi

En Son Yazılar

Haftalık Polisiye Seyir Rehberi

221B editörleri haftalık seyir rehberinde izlemekten keyif alacağınız polisiye dizi ve belgeselleri derledi. Real Time Crime BluTV kataloğuna…