Haftalık Polisiye Seyir Rehberi

1 dakikalık okuma

221B editörleri, bu haftanın polisiye seyir rehberinde dijital platformlara yeni eklenen gerçek suç belgeselleri ve polisiye dizileri derledi.

Kelebeklerin Koruyucusu

Michoacán ormanlarında nesli tükenmekte olan kelebeklere dikkat çeken Homero Gómez, şüpheli bir biçimde ortadan kaybolur. Netflix’e yeni eklenen Kelebeklerin Koruyucusu belgeseli, Gómez’in hayatını ve gizemli ölümünü irdeliyor.

The Playboy Murders

BluTV’nin Discovery+ koleksiyonunda bulunan The Playboy Murders’ın yeni sezonu yayınlandı. ‘Bu gerçek suç belgeseli, ‘Playboy’ dergisinde yer alan kadınların gerçek hikâyelerini anlatıyor ve Playboy ile ilişkilendirilen cinayetleri inceliyor.

the playboy murders

Polisiye Diziler

The Murders

BluTV kütüphanesine yeni eklenen suç draması The Murders, mesleğe yeni başlamış cinayet masası dedektifi Kate Jameson’u takip ediyor. Babasının izinden giderek polis olan Kate Jameson, müthiş bir adalet dürtüsüyle hareket eder ve bir polis memurunun ölümünü araştırır. Sekiz bölümden oluşan Kanada yapımı dizi, şimdi BluTV’de gösterimde.

Shardlake

Disney+’a yeni eklenen Shardlake, manastırların kapatıldığı Tudor döneminde, 16. yüzyıl İngiltere’sinde geçiyor. Adalet duygusu yüksek avukat Matthew Shardlake, bir manastır komisyon üyesinin gizemli ölümünü araştırmak üzere görevlendirilir. C.J. Sansom’un aynı adlı roman serisinden uyarlanan dizinin başrollerini Arthur Hughes ve  Anthony Boyle paylaşıyor.

polisiye shardlake

Editör

Türkiye'nin tek polisiye kültür dergisi.

Önceki Hikaye

Londra Yeraltı Katili Kieran Kelly'nin Hikâyesi Prime Video'da İzleyiciyle Buluşacak

Sonraki Hikaye

'Nine Bodies in a Mexican Morgue'un Oyuncu Kadrosu Belli Oldu

En Son Yazılar