ITV Studios Finlandiya ve Oble ortaklığı: ‘Helsinki Crimes’

2 dakikalık okuma

ITV Studios Finlandiya ve Fransız yapım ve dağıtım grubu Oble, Goteburg TV Drama Vision’da başlayacak olan yeni bir Fin suç draması olan “Helsinki Crimes” için ortaklık kurdu.

“Helsinki Suçları”, Matti Yrjänä Joensuu’nun çok satan romanlarından uyarlanan sekiz bölümlük bir suç dizisidir. Yaz mevsiminin zirvesinde Helsinki’de geçen dizi, dürüstlüğü ve kurbanlara ve suçlulara karşı empati kurmasıyla tanınan popüler bir dedektif olan Timo Harjunpää’nın (Olli Rahkonen) etrafında dönüyor. O ve ortağı Onerva Nykanen (Olga Temonen), Helsinki’de meydana gelen bir cinayet dalgasını araştırıyor.

Gösteri, ITV Studios Finlandiya’da Maria Kangas ve Pete Paavolainen tarafından yapıldı ve Goteborg’un TV Drama Vision’ında diziyi sunan yayıncı MTV3 ve yayıncı CMore tarafından görevlendirildi. “Helsinki Crimes” bu yıl içinde CMore’da prömiyer yapacak.

Oble’den Ekaterina Sol, “Polis usülleriyle ilgili pek çok TV programı var ama hiçbiri, Finlandiya’nın hareketli sahil başkentinde geçen şaşırtıcı derecede orijinal, çağdaş bir dedektif dizisi olan ‘Helsinki Suçları’ gibisi yok” dedi.

Harjunpää’nın karakterini “aile babası ve psikolojik açıdan zeki bir polis dedektifi” olarak tanımlayan Sol, “İskandinav yazının hiç bitmeyen günleri, bu şık, yüksek kalibreli diziye parlak karakterler ve gösterişli performanslarla zenginleştirilmiş atmosferik bir parlaklık veriyor” diye ekledi.

ITV Studios Finlandiya’dan Maria Kangas, Oble’nin “küresel izleyicilere birinci sınıf yerel drama dizilerini tanıtan harika bir geçmişe sahip olduğunu (…) ve senaryolu içerik seyahatinin nasıl yapılacağını gerçekten anladığını söyledi.

Göteborg Uluslararası Film Festivali 6 Şubat’ta sona eriyor.

Editör

Türkiye'nin tek polisiye kültür dergisi.

Önceki Hikaye

İçimdeki Katil │ Jim Thompson

Sonraki Hikaye

‘Salgın İstanbul’ kitabında 11 yazar, pandemi günlerinde başlayan kendi gelecek kurgularının yazdı

En Son Yazılar