Harlan Coben’in ‘Missing You’ Romanı Ekrana Uyarlanıyor

/
2 dakikalık okuma

Çağdaş polisiye edebiyatının popüler yazarlarından Harlan Coben’in romanları dizi uyarlamalarıyla ekrana taşınmaya devam ediyor. Netflix, Fool Me Once dizisinden sonra şimdi de Coben’in Missing You (Özlüyorum Seni) adlı romanını diziye uyarlayacak.

İlginizi çekebilir: “Harlan Coben Romanlarından Uyarlanan Polisiye Diziler”

‘Missing You’ Konusu

Dizi, New York Polis Departmanı’nda çalışan dedektif Kat Donovan’ın on yıl önce kaybolan nişanlısını bir arkadaşlık uygulamasında bulmasını konu ediniyor. Toplamda beş bölümden oluşması planlanan ve mini dizi olarak yayınlanacak yapım, diğer Harlan Coben dizilerinin aksine yan hikaye barındarmayan tek bir anlatıdan oluşuyor. 

Dizinin başrollerinde Rosalind Eleazar ile Richard Armitage yer alıyor. Eleazar ve Armitage’ın yanı sıra dizinin oyuncu kadrosunda Jessica Plummer, Lenny Henry, Steve Pemberton ve Paul Kaye gibi isimler de bulunuyor. Armitage, Coben’in Fool Me OnceThe Stranger ve Stay Close uyarlamalarında da rol almıştı. 

Armitage, bu yeni uyarlamayla ilgili şöyle konuştu:

“Missing You’da eski bir arkadaşım olan Rosalind Eleazar ile birlikte baş dedektifi canlandırıyorum. Ancak bu serinin başrol oyuncusu o. Mükemmel bir iş çıkarıyor, kesinlikle mükemmel. Sanırım dizi, 1 Ocak 2025’te yayınlanacak.”

Dizinin senaryosunu Victoria Asare-Archer kaleme alıyor. Victoria Asare-Archer daha önce bir başka Harlan Coben uyarlaması olan Stay Close‘ta da görev almıştı.

Missing You‘nun 1 Ocak 2025’te Netflix kütüphanesine eklenmesi bekleniyor

harlan coben missing you
Harlan Coben

Editör

Türkiye'nin tek polisiye kültür dergisi.

Önceki Hikaye

Peter May ve Boris Akunin'in Yeni Kitapları Raflarda

Sonraki Hikaye

Ilaria Tuti'nin 'Teresa Battaglia' Serisi Ekrana Uyarlandı

En Son Yazılar