Peter May ve Boris Akunin’in Yeni Kitapları Raflarda

/
3 dakikalık okuma

Peter May’in Ölüm Odası ve Boris Akunin’in Elmas Mahayana romanları Alfa Yayınları etiketiyle okurlarla buluştu.

Ölüm Odası – Peter May

Peter May’in Çin’de geçen heyecan verici romanı Ölüm Odası, Pekinli dedektif Li Yan ve Amerikalı patolog Margaret Campbell’ı üçüncü kez bir araya getiriyor.

Şanghay’da bir toplu mezarda on sekiz kadının parçalanmış cesedi bulununca Li, cesetlerin Pekin’deki çözülmemiş bir cinayetle bağlantılı olup olmadığını araştırmak için görevlendirilir ve birlikte çalışmak için Margaret’ı da göreve dahil eder. Margaret, Li’yle yaşadığı gelgitli ilişkiden ve bunun profesyonel işbirliklerini tehdit edip etmeyeceğinden emin değildir.

Babasını toprağa vermenin acısını henüz yaşamış Margaret, Şanghay’a vardığında Li’yle kurduğu ilişkinin Mei-Ling adındaki bir kadın tarafından tehdit edildiğini görür. Çalıştıkları dosyadaki sır perdesi aralandıkça tüyler ürpertici bilgilere ulaşan üçlü, çok geçmeden insanlıkdışı şeyler yapan bir canavarın izini sürdüklerini anlar. Bu acımasız ve soğukkanlı katile yaklaştıkça, kendi kişisel kâbuslarını yaşamaya da bir o kadar yaklaşırlar.

Peter May, Ölüm Odası‘nda okuruna tüyler ürpertici bir gerilimle modern Çin’in zekice çizilmiş portresini birleştirerek nefes kesen bir gerilim sunuyor.

Elmas Mahayana – Boris Akunin

Elmas Mahayana‘da Fandorin iki farklı yerde, iki farklı zamandadır; ilerledikçe hızlanan tehlikeli maceralara atılır.

Rusya, 1905. Rusya, Japonya ile kanlı bir savaşın içindeyken, bir demiryolu köprüsündeki patlamayı araştıran, bir cinayeti önlemeye çalışan Fandorin, daha önce karşılaşmadığı kadar düşmanla karşı karşıya gelir.

Japonya, 1878. Genç Fandorin diplomotik görevinden ötürü gittiği Japonya’da gelenek ile modern arasında dengede duran, dini birliklerin, karizmatik karakterlerin ve savaşçı kadınların yaşadığı bir dünyayla karşılaşır. Japonya’ya dair her şeyi deneyimlemek isteyen Fandorin’in daha ilk günden şüpheli bir ölümle başlayan serüvenini, bütün seri boyunca ona hizmet eden sadık uşağı Masa ile tanışması ve büyük bir aşk hikâyesi izler. Samuraylar, ninjalar, dövüş sanatları, bilgelikler… Aynı zamanda gelişmekte olan bir ülke olarak Japonya’da nüfuz kazanmaya çalışan, dönemin büyük uluslarının arka planda siyasi hırs, hilekârlık ve aşk kavgaları.

Editör

Türkiye'nin tek polisiye kültür dergisi.

polisiye dizi ve filmler
Önceki Hikaye

Haftalık Polisiye Seyir Rehberi

Sonraki Hikaye

Harlan Coben'in 'Missing You' Romanı Ekrana Uyarlanıyor

En Son Yazılar