Haftalık Polisiye Seyir Rehberi

2 dakikalık okuma

221B editörleri, bu haftanın seyir rehberinde farklı dijital platformlara yeni eklenen gerçek suç belgeselleri ve polisiye dizileri derledi.

Ahtapot: Bir Amerikan Komplosu

‘Ahtapot’ olarak bilinen siyasi bir komployu araştıran gazeteci Danny Casolaro, otel odasında ölü bulunur. Ahtapot: Bir Amerikan Komplosu, Danny’nin faili meçhul cinayetinden yıllar sonra onun çalışmalarını devam ettiriyor. Dört bölümden oluşan gerçek suç belgesel dizisi şimdi Netflix’te gösterimde.

ahtapot bir amerikan komplosu

The Cleveland Kidnappings

BluTV’nin Discovery+ kataloğuna yeni eklenen The Cleveland Kidnappings, Amerika’nın Cleveland kentinde yaşayan ve akıl hastalığı olan bir adamın üç genç kızı kaçırıp on yıl boyunca esir tutmasını anlatıyor. Olay yeri görüntüleri, tanıklar ve polis memurlarıyla yapılan röportajların yer aldığı gerçek suç belgeseli şimdi BluTV’de gösterimde.

the cleveland kidnappings

Polisiye Diziler

Kızıl Kraliçe

Juan Gómez-Jurado’nun aynı adlı romanından ekrana uyarlanan Kızıl Kraliçe, geçtiğimiz hafta Prime Video’ya eklendi. Dünyanın en zeki kadını Antonia Scott, gizli bir polis teşkilatına liderlik etme şansı yakalar ancak evinde işlenen bir cinayet ve kaçırılan bir mirasçının ortaya çıkmasıyla durum giderek karmaşık bir hâl alır. Başrolünde Vicky Luengo’nun yer aldığı dizi, Amaya Muruzabal tarafından yaratıldı.

kızıl kraliçe polisiye diziler

Düğüm

‘Tek Gerçek’ programının sunucusu Neslihan Turan, kariyerini adaleti sağlamak üzerine kurmuştur. Oğlunun adı bir cinayete karıştığında, Neslihan oğlu ve inandıkları arasında kalır. Başrollerini Bergüzar Korel, Caner Cindoruk ve Serkan Altunorak’ın paylaştığı Düğüm, ilk dört bölümüyle Prime Video’da.

Editör

Türkiye'nin tek polisiye kültür dergisi.

Önceki Hikaye

Only Murders in the Building 4. Sezon Kadrosuna Yeni İsimler Eklendi

Sonraki Hikaye

'Sugar' Dizisinden İlk Fragman Yayınlandı: Colin Farrell Başrolde

En Son Yazılar