Haftalık Polisiye Seyir Rehberi

2 dakikalık okuma

221B editörleri, bu haftanın seyir rehberinde farklı dijital platformlara yeni eklenen polisiye diziler ve gerçek suç belgesellerini derledi.

Sorunlu Genç Endüstrisi

Geçtiğimiz hafta Netflix kataloğuna eklenen gerçek suç belgesel dizisi Sorunlu Genç Endüstrisi, ABD’de ‘asi’ olarak nitelendirebilecek gençlerin gönderildiği bir ‘terbiye’ kampında yaşananları birinci ağızdan anlatıyor. Gerçek görüntüler ve röportajlarla desteklenen dizide, belgesel ekibi terkedilmiş kamp alanını ziyaret ediyor ve kurbanların hikâyelerini dinliyor.

the program

They Called Him Mostly Harmless

2018 yılında, Amerika’nın en zorlu parkurlarından biri olan Appalachian’da bir kampçının cesedi bulunur. Cesedin üzerinde onun kimliğinin belirlenebileceği hiçbir eşya yoktur. Medya ve kolluk kuvvetleri, kimliği belirlenemeyen bu adamdan ‘mostly harmless’ (neredeyse zararsız) olarak bahseder. BluTV’nin Discovery+ seçkisine yeni eklenen They Called Him Mostly Harmless, maktülün kim olduğunu ve nasıl öldüğünü araştırıyor.

they called him mostly harmless

Polisiye Diziler

Bad Prosecutor

Bad Prosecutor, adaleti sağlamak için hukuk standartlarının yerine kendi yöntemlerini tercih eden savcı Jin Jung’un hikâyesini konu ediyor. Başrollerini Do Kyung-soo, Lee Se-hee ve Ha-Jun’un paylaştığı dizinin yönetmen koltuğunda Move to Heaven’ın yönetmeni Sung-ho Kim oturuyor. Bad Prosecutor, şimdi GAİN’de gösterimde.

bad prosecutor

Death and Other Details

Başrollerini Violett Beane, Lauren Patten ve Rahul Kohli’nin paylaştığı Death and Other Details, bu haftanın polisiye dizileri arasında. Geçtiğimiz hafta tüm bölümleriyle Disney+’ta yayınlanan dizi, bir cruise gemisinde gerçekleşen cinayeti konu alıyor. Death and Other Details, The Mentalist’in yaratıcısı Mike Weiss ve The 100’den Heidi Cole McAdams tarafından yaratıldı.

death and other details polisiye diziler

Editör

Türkiye'nin tek polisiye kültür dergisi.

Önceki Hikaye

Polisiyenin Unutulmaz Kadın Kahramanları

Death by Fame
Sonraki Hikaye

Sara Azari ile 'Death by Fame' Programını Konuştuk

En Son Yazılar