Erik Vogler ve Misty Abbey Kalesi Laneti | Beatriz Osés

3 dakikalık okuma

Sevilen gençlik polisiyesi serisi Erik Vogler maceralarının yeni kitabı Erik Vogler ve Misty Abbey Kalesi Laneti, Bilgi Yayınevi etiketiyle raflardaki yerini aldı.

İspanya çocuk ve gençlik edebiyatının ödüllü yazarı Beatriz Osés, bu kitabında okurlarını yine ilginç ve heyecanlı bir macerayla buluşturuyor.

Erik Vogler, babasından ve büyükannesinden uzakta birkaç gün tatil yapacağını zannediyordu. Ancak amcası Leonard’ın beklenmedik ölümü, onu Louth Leydisi Brianna’nın korkunç lanetinin saklı olduğu gizemli bir İrlanda kalesine götürecekti. Albert Zimmer ile birlikte başlarına gelen her şey, Misty Abbey Kalesi’nin mahzeninde ölümle burun buruna geleceklerinin göstergesiydi.

İlginç ana karakteri ile yazar Beatriz Osés, son yılların en özgün polisiye romanlarından birine imza atıyor. Gerilim sarmalı ve saf heyecan sizi daha ilk bölümden ele geçiriyor.

Beatriz Osés ile Türkçe baskı için yapılan söyleşiden notlar

“Türkiye’deki okurlara Erik Vogler’in maceralarına katıldıkları için teşekkür ediyorum. Fikrimce gizem, gerilim ve mizah bulacaklar. Çok geleneksel dedektiflerden uzak, özgün karakterlerle karşılaşacaklar.”

“Erik’in karakterini yaratma konusundaki ilham kaynağım, Bülbülü Öldürmek kitabının ikinci karakterlerinden biri ve “Benden Bu Kadar” filminin başkahramanıydı. Benim açımdan iki olası Erik var: Biri bir çocuk ve diğeri de obsesif kompulsif bozukluğu olan bir adam.”

“Bazı paranormal ayrıntılarla birleştirilen bu gizemli roman bana, histerik bir karakterle alışılmadık bir dedektifçilik oynama imkânı sundu.”

“Erik’in nasıl olması gerektiğini biliyordum (İtici, ukala, düzenli, mantıklı, modaya düşkün…). Büyükannenin inşası zıt bir temelden başladı: Giysilerinde özensiz, asker botları giymiş, doğal, doğaçlama yeteneği olan, samimi, cesur. Ve vampir olma ihtimali olan Albert.”

“Okuyuculara yaşlarına bakmaksızın Erik Vogler’i okumalarını tavsiye ediyorum. İspanya’da genç okuyucuların yanı sıra ebeveynleri ve hatta büyükanne ve büyükbabaları da bu kitabı takip ediyor.”

Editör

Türkiye'nin tek polisiye kültür dergisi.

Önceki Hikaye

‘S.W.A.T.’ 6. Sezon Onayını Aldı

Sonraki Hikaye

ITVX, sonbaharda yayınlamak üzere The Reunion dizisinin haklarını satın aldı

En Son Yazılar