İngiliz yapımı popüler suç draması ‘Endeavour’ dokuzuncu sezonuyla sona eriyor

1 dakikalık okuma

Endeavour, İngiliz televizyonundaki en popüler suç dramalarından biri – ve gerçekten de yurtdışında pek çok hayranı var – ancak dizinin yayıncısı ITV’den üzücü bir haber var.

Dizinin, yayınlanacak dokuzuncu sezonunun ardından sona ereceği duyuruldu.

ITV’den yapılan açıklamada şöyle deniyor: “Senarist Russell Lewis, Shaun Evans ve Roger Allam ortaklaşa olarak uluslararası üne sahip Endeavour’u sona erdirmeye karar verdiler ve şu anda Oxford’da çekilen sezon, dizinin sonuncu sezonu olacak.”

Ayrıca yürütücü yapımcı Damien Timmer şöyle diyor: “Endeavour hepimiz için gerçek bir sevginin ve emeğin ürünü oldu ve Russell Lewis’i Endeavor Morse’un 72 saati aşan televizyon macerasındaki olağanüstü başarısından dolayı selamlıyoruz.”

“Russell, dizinin nerede bitmesini istediğini her zaman biliyordu ve o gün yaklaşıyor!”

“Shaun ve Roger’a ve ekrandaki ve ekran dışındaki Endeavour ailesinin diğer tüm üyelerine ve dizinin hem Birleşik Krallık’taki hem de yurtdışındaki hayranlarına teşekkür etmek istiyoruz. Russell’ın son üç bölüm için hala pek çok sürprizi var, bazı tanıdık yüzler ve yeni zorluklarla birlikte!”

Dokuzuncu sezonu oluşturan son üç bölüm şu anda yapım aşamasında ve 2023’te yayınlanacak.

Editör

Türkiye'nin tek polisiye kültür dergisi.

Önceki Hikaye

Polisiye Yazarının Ölümü | Armağan Tunaboylu

Sonraki Hikaye

“Kurt Wallander” serisinin sekizinci kitabı "Güvenlik Duvarı”, Ayrıksı Kitap imzasıyla raflardaki yerini aldı

En Son Yazılar

Haftalık Polisiye Seyir Rehberi

221B editörleri haftalık seyir rehberinde izlemekten keyif alacağınız polisiye dizi ve belgeselleri derledi. Real Time Crime BluTV kataloğuna…