“Kurt Wallander” serisinin sekizinci kitabı “Güvenlik Duvarı”, Ayrıksı Kitap imzasıyla raflardaki yerini aldı

4 dakikalık okuma

Henning Mankell’in kaleme aldığı “Kurt Wallander” serisinin merakla beklenen sekizinci kitabı “Güvenlik Duvarı”, Ayrıksı Kitap imzasıyla raflardaki yerini aldı.

Polisiye türünün usta isimlerinden Henning Mankell tarafından kaleme alınan ve olağanüstü kurgusuyla günümüzün en iyi polisiye serilerinden biri kabul edilen “Kurt Wallander” serisinde, Wallander’in yeni maceraları “Güvenlik Duvarı” adıyla yayımlandı. Ayrıksı Kitap tarafından basılan “Kurt Wallander” serisinin sekizinci kitabı olan “Güvenlik Duvarı”, Bige Turan Zourbakis’in çevirisiyle okurlarının beğenisini kazanmayı bekliyor.

Bir İskandinav polisiyesi olan “Güvenlik Duvarı”, İsveç’in soğuk sokaklarından birinde işlenen cinayeti çözmeye çalışan Dedektif Wallander ve ekibinin, bir labirent misali saran olaylardan çıkışını konu alıyor. Romanda iki genç kızın, bir taksi şoförünü darp etmesinin ardından gelişen olaylar anlatılırken, cinayetlerin ardı arkası kesilmiyor. Şüpheli bir elektrik kesintisi, yaşananları iyice karmaşık hâle getirirken; Kurt Wallander zekice yaptığı müdahalelerle bir kez daha polisiye severlerden tam not alıyor.

Yazar Henning Mankell, farklı bakış açılarına yer verdiği romanında bir dönem yaşadığı İsveç’i ustalıkla sunarken, yarattığı kurguyla edebiyat okurlarının heyecan dolu bir maceraya dahil olmasını sağlıyor. Beyazperdeye de aktarılan “Kurt Wallander” serisinin sekizinci kitabı “Güvenlik Duvarı”, Henning Mankell’in üstün kurgu yeteneğiyle Ayrıksı Kitap baskısıyla polisiye okurlarının beğenisine sunuluyor.

Kitap Hakkında 

BİR KUZEY POLİSİYESİ: KURT WALLANDER SERİSİ

“Yaşamın da ölümün de zamanı var.”

İki genç kız, bir taksi şoförünü vahşice darp etmekten tutuklanır ve yaptıklarını hiç pişmanlık duymadan itiraf eder. Bu olaydan birkaç gün sonra, ATM’nin önünde bir adam elinde dekontla ölü bulunur. Bu sırada taksici ölür ve kızlardan biri kaçarak ortadan kaybolur. Aynı zamanda Skåne’nin büyük bir kısmını kapsayan şüpheli bir elektrik kesintisi yaşanır. Kurt Wallander ve ekibi yaşanan tüm bu olayların birbiriyle ilişkili olup olmadığını anlamaya çalışır.

“Henning Mankell’in Wallander’i, günümüzün en iyi dedektiflerinden biri olduğunu kanıtladı.” The Times Literary Supplement

“Mankell’in romanlarını bu kadar dolu dolu yapan şeylerden biri de olayları farklı bakış açılarından görebiliyor oluşu. Yarattığı soğuk, izole, hayal kırıklıklarıyla dolu İsveç, Raymond Chandler’in uğursuz Los Angeles’ı ya da Charles Willeford’un sıcak Miami’si kadar ilgi çekici.” The Wall Street Journal 

Yazar Hakkında

Henning Mankell

1948 doğumlu İsveçli yazar Henning Mankell’in romanları kırk beş dile çevrilmiş ve tüm dünyada kırk milyondan fazla satmıştır. Polisiyede Avrupa’nın en prestijli ödülü olan Ripper Ödülü’nü ilk alan yazardır. Ayrıca Mankell, Cam Anahtar ve Altın Hançer ödüllerinin de sahibidir. Kitaplarında dünyadaki ve özellikle de İsveç’teki sosyal eşitsizlik ve adalet konularına yer vermiştir. Yazmış olduğu Kurt Wallander serisi pek çok defa dizi ve filme uyarlanmıştır. Hayatının bir kısmını İsveç’te bir kısmını da Mozambik’te geçiren Henning Mankell, Mozambik’in başkenti Maputo’daki Avenida Tiyatrosu’nun sanat direktörlüğünü de yapmıştır. 2015 yılında vefat etmiştir.

Editör

Türkiye'nin tek polisiye kültür dergisi.

Önceki Hikaye

İngiliz yapımı popüler suç draması 'Endeavour' dokuzuncu sezonuyla sona eriyor

Sonraki Hikaye

CADI AVCISI │ Max Seeck

En Son Yazılar