Bourne 5, Temmuz Sonunda Sinemalarda

/
2 dakikalık okuma

Bu yazın merakla beklenen filmlerinin başıda geliyor “Bourne” serisinin beşinci yapımı. Yayınlanan fragmanı beklentileri daha da artırmış durumda üstelik. İzleyin, siz karar verin…

“Son Ültimatom” ile yola çıkan “Bourne” serisinde geri sayım resmen başladı. “Bourne 2.0” veya “Jason Bourne” adıyla tanıtılan yeni macerada, sadece serinin dördüncü filmi “Bourne Legacy/Bourne’un Mirası”nı atlayan -kimse beğenmemişti bu filmi, hatta o kadar ki onu yok sayarak “Son ‘Bourne” filminin üzerinden dokuz sene geçti” diyenler bile var- Matt Damon yine başrolde. Aynı zamanda senaryo ekibinde de yer alıyorABD’li aktör. Filmin yeni yayınlanan fragmanında nefes kesen maceranın ipuçlarını görmek mümkün.
Sıkı bir film bizi bekliyor
Filmin yönetmen koltuğunda ise seride iki filmin altında imzası bulunan Paul Greengrass var. Robert Ludlum’un casusluk romanlarından uyarlanan Bourne serisinin beşinci filminde macera çoğunlukla Avrupa’da ( Yunanistan’dan Londra’ya) geçiyor. ABD’nin ve de dünyanın kumar başkenti Las Vegas’tan da sıkı bir kovalamaca sahnesi var, es geçmeyelim.
Usta isimler kadroda
Senaryonun ayrıntılarına vakıf olmasak da filmin, Edward Snowden’in çok gizli belgeleri sızdırıp Amerikan Ulusal Güvenlik Dairesi NSA’nın Amerikan vatandaşlarını da izlediğini ifşa etmesi sonrasında geçtiğini biliyoruz. Bilmediğimiz, büyük gürültü koparan bu konunun beyazperdeye nasıl yansıyacağı ve Jason Bourne’un olaya nasıl dâhil olacağı? Tommy Lee Jones ve Vincent Cassel gibi iki usta isimle Julia Stiles’ın da kadroda olduğunu ekleyelim.
Film, 28 Temmuz’da Avrupa’nın geneli, Güney Amerika’nın bazı şehirleri ve Uzakdoğu’nun bir bölümünde, ertesi gün de ABD’de gösterime girecek. Türkiye’deki vizyon tarihiyse belirsiz. O zamana kadar fragmana talim…

Editör

Türkiye'nin tek polisiye kültür dergisi.

Önceki Hikaye

"Suskunlar"ın ABD Uyarlaması: "Game of Silence"

Sonraki Hikaye

Sherlock'un 4.Sezonunda Sürpriz İsim

En Son Yazılar