Benedict Cumberbatch’in Yeni Dizisi de Edebiyat Uyarlaması

/
2 dakikalık okuma

Gün geçmiyor ki Benedict Cumberbatch’den yeni bir haber almayalım. Britanyalı aktörün edebiyat uyarlamalarına merakını biliyorduk. Cumberbatch, şimdi de Edward St Aubyn’in Melrose serisinden uyarlanacak bir mini dizide oynayacak…

benedict cumberbatch yeni dizi

Çok kısa süre önce Benedict Cumberbatch’in Ian McEwan’ın Türkçede Zamanın İzlerinde adıyla yayımlanan The Child in Time romanının TV filmi uyarlamasında rol alacağını duyuran dizi dergisi Episode’un web portalı EpisodeDergi.com‘dan yeni haber var.

Sherlock‘tan sonra Doctor Strange‘de de büyük başarı yakalayan Britanyalı aktör, Sherlock ile ilgili belirsizlik sürerken farklı maceralara atılıyor. Cumberbatch, yine bir edebiyat uyarlamasıyla geliyor. Bu kez eser, Britanyalı gazeteci/yazar Edward St Aubyn’in beş kitaptan oluşan Melrose serisi.

melrose

Melrose serisinin başrolünü üstleniyor

Never Mind, Bad News, Some Hope, Mother’s Milk ve At Last adlarını taşıyan beş macera, yazarın kendi hayatından izler taşıyor. Üst sınıf bir İngiliz ailenin çocuğu olarak dünyaya gelen kahramanımızın ailesinin ölümü, uyuşturucu ve alkolle mücadelesi, ardından rehabilitasyonu ve evlenip bir yuva kurmasını anlatıyor seri. Benedict Cumberbatch, mini dizi olarak planlanan yapımda ana karakter Patrich Melrose‘u canlandıracak.

Melrose‘un her bölümü, 1 saat olarak planlanıyor. Her bölümde serinin bir romanı aktarılacak.

Showtime ve Sky Atlantic ortak yapımı mini dizinin çekimleriyse Ağustos ayında başlayacak.

Kaynak: episodedergi.com / Ufuk Kaan Altın

Editör

Türkiye'nin tek polisiye kültür dergisi.

1980ler
Önceki Hikaye

1980'ler: En Ölümcül On Yıl ID Xtra'da Başlıyor

sıradışı dedektifler
Sonraki Hikaye

Geçmişten Günümüze Polisiyenin Sıradışı Dedektifleri

En Son Yazılar