Martin Beck İki Yıllık Bir Aradan Sonra İzleyicilerle Buluşmaya Hazırlanıyor

/
2 dakikalık okuma

Kuzey polisiyesinin öncüleri Maj Sjöwall and Per Wahlöö’nün romanlarında okuduğumuz Martin Beck karakterinden esinlenerek yaratılan Beck dizisi iki senelik bir aradan sonra izleyicilerle buluşmaya hazırlanıyor.

1998 yılından bu yana ekranlarda olan Beck’in sekizinci sezonu, son üç sezonda olduğu gibi dört adet uzun metraj filmden oluşacak. Sezonun “Undercover” olarak adlandırılan ilk filmi 6 Kasım’da izleyicilerle buluşacak.

Beck

Beck’in yeni sezonunda Peter Haber Martin Beck olarak tekrar izleyicilerin karşısına çıkacak. Kristofer Hivju, Steinar Hovland karakterini ve Jennie Silfverhjelm de Alexandra “Alex” Beijer karakterini canlandırmaya devam edecek.

Yedinci sezonda Martin Beck’in emekli olduğunu görmüştük. Yeni sezonda Beck’in önceki ekibiyle tekrar bağlantıya geçtiğini ve deyim yerindeyse kendine geldiğini göreceğiz. Bunun yanı sıra Oslo’da yaşayan çocukları ve işi arasında gidip gelmekten yorgun düşmüş bir Steinar karşımıza çıkacak. Tüm sezon boyunca Beck’in ekibinin üzerinde yoğun bir baskı olduğunu izleyeceğiz. Hem zorlu soruşturmalar hem de ekibin içindeki duygusal değişimler bunu destekler nitelikte olacak.

Özlem Özdemir’in Martin Beck romanları üzerine incelemesini buradan okuyabilirsiniz.

Özlem Özdemir ve Fulya Turhan’ın “Dedektifin Dünyası” isimli podcast serisinde Martin Beck’i konuştukları bölümü buradan dinleyebilirsiniz.

Beck’in sekizinci sezonunun ilk filmi olan Undercover’a ait fragmanı buradan izleyebilirsiniz.

Beck’in sekizinci sezonunun ilk filmine ait teaserı buradan izleyebilirsiniz.

Editör

Türkiye'nin tek polisiye kültür dergisi.

Önceki Hikaye

Luther'ın Yaratıcısından Yeni Bir Gerilim Dizisi: Because The Night

Sonraki Hikaye

The Stranger Dizisinin Senaristinden Türkiye’de Geçen Bir Polisiye

En Son Yazılar