BBC’den Yeni Bir Kuzey İrlanda Polisiyesi: Bloodlands

/
1 dakikalık okuma

BBC One kanalında yayınlanacak yeni polisiye dizi Bloodlands için yeni bir fragman yayınlandı.

Kanalın başarılı dizisi Line of Duty‘nin de yapımcısı ve senaristi Jed Mecrurio, Bloodlands için de yapımcı koltuğunda oturuyor.

Dizide ünlü oyuncu James Nesbitt, Goliath takma adıyla bilinen bir seri katilin peşinde koşan İrlandalı bir dedektifi canlandıracak. Dizinin kısa fragmanında Tom Brannick’in (Nesbitt) bir zamanlar karısını da öldüren seri katilin dosyasını yeniden açtığını görüyoruz.

Bloodlands‘in resmi sinopsisi ise şu şekilde: “Strangford Lough’ta kenara çekilen bir araçta, muhtemel bir intihara dair bir not ortaya çıkar. Kuzey İrlanda polis dedektifi Tom Brannick (Nesbitt) gelişmeleri çok geçmeden eski bir vakayla ilişkilendirmeyi başarır.”

James Nesbitt’in yanında Michael Smiley (Luther), Ian McElhinney (Derry Girls), Lisa Dwan (Top Boy) ve Lorcan Cranitch (Rome) da izleyicilerin karşısına çıkacak.

Senaryosu Chris Brandon tarafından kaleme alınan ve dört bölümden oluşması planlanan Bloodlands dizisinin çekimlerine Belfast’ta başladı fakat yayın tarihi henüz kesinleşmedi. 2020’de izleyicilerle buluşması planlanan fakat pandemi nedeniyle çekimleri ertelenen dizinin 2021’in ilk yarısında ekranlara geleceği belirtiliyor.

Yine Jed Mecrurio’nun elinden çıkan Line of Duty‘nin de mart ayından önce altıncı sezonuyla izleyicilerle buluşmayı bekliyor.

Editör

Türkiye'nin tek polisiye kültür dergisi.

Önceki Hikaye

Hikâye mi Cinayetten Çıkar, Cinayet mi Hikâye'den?

Sonraki Hikaye

Agents are Forever İzleyicilerle Buluşuyor

En Son Yazılar