Amazon, Lisbeth Salander’ı Ekrana Taşıyor

//
1 dakikalık okuma

Amazon, Stieg Larsson’ın Milenyum Üçlemesi romanlarının kahramanı Lisbeth Salander’ı ekrana taşımaya hazırlanıyor.

Şu an için The Girl With the Dragon Tattoo olarak adlandırılan dizi projesi , romanların ya da seriden uyarlanan filmlerin devamı niteliğinde olmayacak. Yeni proje, tamamen yeni karakterler ve hikayelerle Salander’ı günümüz dünyasına taşıyacak.

Projenin senaristliğini kimin üstleneceği ya da Salander karakterini hangi oyuncunun canlandıracağı henüz belli değil. Dizinin yapımcılığını Left Bank Pictures’ın kurucusu Andy Harries ve Rob Bullock üstlenecek. Harries daha önce The Crown ve Outlander gibi yapımlarda yer almıştı. Bullock ise Strike Back ve The Night Manager gibi yapımlarla biliniyor.

Lisbeth Salander karakterini daha önce romanlardan uyarlanan filmlerde izlemiştik. İsveç yapımı üçlemede Salander’ı Noomi Rapace canlandırıyordu. Salander, 2011’de izleyicilerle buluşan Amerikan uyarlaması The Girl With the Dragon Tattoo‘da da Rooney Mara tarafından canlandırıldı. 2018’de izlediğimiz The Girl in the Spider’s Web’de ise Claire Foy, Salander olarak karşımıza çıkmıştı. Projenin detaylarını merakla bekliyoruz.

Editör

Türkiye'nin tek polisiye kültür dergisi.

Önceki Hikaye

Merakla Beklediğimiz Polisiye Diziler

Sonraki Hikaye

DEDEKTİFİN DÜNYASI 1: Kuzey Polisiyesinin Temeli Martin Beck Serisi

En Son Yazılar