Agatha Christie Kitapları Çizgi Romana Uyarlandı

2 dakikalık okuma

Şimdiye kadar yüz farklı dile çevrilen eserleri tüm dünyada yüz milyonlarca, İngiltere’de ise bir milyar kopyanın üzerinde basılan, Polisiye Edebiyatının Kraliçesi Agatha Christie kitapları yepyeni bir formatla okurların beğenisine sunuldu. Agatha Christie kült eserlerinden Doğu Ekspresinde Cinayet, Kütüphanedeki Ceset ve Gizli Düşman‘ın çizgi roman uyarlamaları ‘Altın Kitaplar‘ etiketiyle raflardaki yerini aldı.

Agatha Christie’nin en çarpıcı romanlarından Doğu Ekspresinde Cinayet, Benjamin von Eckartsberg tarafından çizgi romana uyarlandı. Hercule Poirot’nun dünyayla bağları kesilmiş bir trende meydana gelen gizemli bir cinayeti çözmeye çalıştığı Doğu Ekspresinde Cinayet çizgi romanının çizimleri ise Chaiko’ya ait.

Agatha Christie Doğu Ekspresinde Cinayet

Boğularak öldürülmüş, kimliği belirsiz bir kadının cesedi sabahın erken saatlerinde Arthur Bantry ve eşi Dorothy Bantry’nin evindeki kütüphanede bulunur. Christie’nin eşsiz karakterlerinden Bayan Marple’ın ikinci macerasına atıldığı Kütüphanedeki Ceset, Dominique Ziegler tarafından uyarlanırken, kitaptaki çizimler Oliver Dauger imzası taşıyor.

Agatha Christie Kütüphanedeki Ceset

Agatha Christie’nin bir diğer sevilen kitabı Gizli Düşman‘da gözüpek dedektifler Tommy ve Tuppence ilk maceralarıyla karşınızda. Genç ikilinin giriştikleri ilk vakada başları belaya girer. Hele birileri tarafından bataklığın içine çekilecekleri akıllarının ucundan bile geçmez… Gizli Düşman‘ın çizgi roman uyarlaması ve çizimleri Emilio Van Der Zuiden imzası taşıyor. Doğu Ekspresinde Cinayet ve Gizli Düşman‘ın çizgi roman uyarlamalarını Gökçe Yavaş, Kütüphanedeki Ceset‘i ise Berrak Kayaoğlu tercüme etti.

Agatha Christie Gizli Düşman

Editör

Türkiye'nin tek polisiye kültür dergisi.

Önceki Hikaye

Kâbus Sokağı - William Lindsay Gresham

Sonraki Hikaye

Mermer Adam – Jean-Christophe Grangé

En Son Yazılar

Haftalık Polisiye Seyir Rehberi

221B editörleri haftalık seyir rehberinde izlemekten keyif alacağınız polisiye dizi ve belgeselleri derledi. Real Time Crime BluTV kataloğuna…