Yüksek Dozda Bir Psikolojik Gerilim Romanı: ‘Her Şeyi Bitirmeyi Düşünüyorum’

/
2 dakikalık okuma
Ödüllü yazar Iain Reid’in dünyada çok ilgi gören psikolojik gerilim romanı Her Şeyi Bitirmeyi Düşünüyorum, 11 Kasım’da hep kitap etiketiyle okurlarla buluşuyor.
 

 

Yepyeni yayınevi hep kitap, polisiye/gerilim serisinde ilk olarak bir “ilk romanı”, Her Şeyi Bitirmeyi Düşünüyorum’u okurlarla buluşturuyor. Bu ilk romanıyla psikolojik gerilim türünün başarılı örneklerinden birine imza atan Iain Reid, bundan böyle adından sıkça söz ettireceğe benziyor. Daha önce kaleme aldığı kitaplarla kurgudışı eser kategorisinde farklı ödüller kazanan Reid, insan psikolojisinin derinliklerinde dolanırken yalnızlığın hangi boyutlara varabileceğini yetkin bir dille anlatıyor. Begüm Kovulmaz’ın çevirisiyle okurlara ulaşan kitap, hiçbir şeyin göründüğü gibi olmadığı bir dünyanın kapılarını açıyor.
Her Şeyi Bitirmeyi Düşünüyorum, okuru ilk sayfadan itibaren içine alacak, şaşırtıcı sonuyla benlik, irade ve ilişkiler hakkında bir kez daha düşündürecek, gerilim dozu yüksek bir roman.
Iain Reid’in kaleminden Her Şeyi Bitirmeyi Düşünüyorum (I’m Thinking of Ending Things), 11 Kasım’da hep kitap etiketiyle raflardaki yerini alırken, 12-20 Kasım 2016 tarihleri arasında da TÜYAP 35. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı’nda okurlarla buluşacak.
Reid, kurgunun bütün araçlarını ustaca kullanarak kimlik arayışının psikolojik bir işkenceye dönüşünü anlatıyor.
Kirkus Reviews
Iain Reid gerilimi felsefe ve psikolojiyle harmanlayarak tüyler ürpertici bir romana imza atmış.  
Publishers Weekly
Son derece cesur ve özgün.
The Chicago Tribune
Korkunuz ve huzursuzluğunuz her sayfada katlanarak artacak.
Entertainment Weekly

Editör

Türkiye'nin tek polisiye kültür dergisi.

Önceki Hikaye

221B Dergi ve Bilgi Üniversitesi İşbirliğiyle "Dünyanın Polisiye Haritası" Dersleri Başlıyor

Sonraki Hikaye

2000'li Yıllarda Piyasaya Çıkmış En iyi 9 Polisiye Oyun | Çağla Üren

En Son Yazılar