Komiser Montalbano serisinin üçüncü kitabı Yemek Hırsızı raflarda!

1 dakikalık okuma

Mutlaka okumanız gereken 50 polisiye yazarından biri, İtalyan polisiyesinin ustası Andrea Camilleri ile bütünleşmiş, tüm dünyada tanınan Komiser Montalbano serisi Mylos Kitap etiketiyle okuyucularla buluşmaya devam ediyor. Ayşe Gezer Kolb’un çevirisini, Bülent Ayyıldız’ın editörlüğünü yaptığı, kapak çiziminde İtalyan çizer Serste AKA S.Stelitano imzasının bulunduğu serinin 3. kitabı Yemek Hırsızı, raflarda.

Yemek Hırsızı:

Yemek Hırsızı, Komiser Montalbano serisinin üçüncü kitabı. Camilleri, okuruna gerçek yaşamın suçlarından esinlenen bir macera sunuyor. Uluslararası suç örgütleri, devletlerin gizli servisleri, yasadışı göçmenler, yozlaşan toplum ve kurumlar, bireysel suçların toplumsal yansımaları, hepsini ustalıkla işliyor. Günümüze pek de yabancı olmayan, incelikli bir dantel gibi işlenen bu konular, Sicilya’dan taşarak evrenselliğe ulaşıyor. Suça, suçluya, topluma, devlete dair nitelikli bir irdeleme yapan Montalbano, birden çok trajediyle karşı karşıya bu sefer. Polisiye bir maceranın peşinde, insanın kaybettiği değerlerini aramaya ve suçun niteliğinin bireyselden, toplumsala, toplumsaldan uluslararası boyuta ulaşmasına tanıklık etmeye davet ediyor bizleri Montalbano.

(Arka kapak yazısından)

Yazar Hakkında:

Andrea Camilleri, İtalyan’ın en çok okunan, onlarca farklı dile çevrilen usta polisiye yazarı. 22 kitaptan oluşan Komiser Montalbano serisinin romanları, TV’ye ve sinemaya da uyarlandı.

Editör

Türkiye'nin tek polisiye kültür dergisi.

Önceki Hikaye

'Perry Mason' │ İkinci Sezonda Yeni Yüzler

Sonraki Hikaye

Departure Yeni Sezonuyla FOXCRIME Ekranlarında

En Son Yazılar