‘Watson’ Dizisinin Başrolü Morris Chestnut Oldu

/
1 dakikalık okuma

CBS kanalının Sir Arthur Conan Doyle‘un ikonik karakteri Sherlock Holmes‘un yol arkadaşı ve yardımcısı Dr. Watson’a odaklanan yeni bir yapım üzerinde çalıştığı uzun süredir biliniyordu. Variety’nin haberine göre, Sherlock Holmes’un ölümü sonrası John Watson’ın yaşadıklarını konu alacak Watson, başrolüne Morris Chestnut’ı taşıyacak.

morris chesnut dr. watson

Watson dizisinin yaratıcısı ise Craig Sweeny olacak. CBS Başkanı Amy Reisenbach da dizinin yolda olduğu haberini doğruladı ve konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı:

“Sherlock Holmes evreninden böylesine sevilen bir karaktere dair bir dizi yapmaktan ve onu Morris Chestnut aracılığıyla hayata geçirmekten büyük heyecan duyuyoruz. Dizi John Watson’a sıra dışı bir bakış atacak. Craig Sweeny’nin Dr. Watson’a yönelik cesur ve yeni vizyonu, zengin karakter hikâyelerini tıbbi gizemlerle birleştirecek.”

Dr. Watson karakterini odağa aldığımız Polisiyelerde Yardımcı Karakterler adlı sayımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Watson‘un Sherlock Holmes’un ölümünün 1 yıl sonrasından başlayacak modern bir hikâye olacağı biliniyor. Ayrıca dizi Holmes’un ölümünden sonrasını anlatacağı için yalnızca Dr. Watson’a odaklanacak. 

CBS, dizi için henüz resmi bir prömiyer tarihi belirlemedi. Fakat yapımın çok yakında izleyicilerle buluşması bekleniyor. 

Editör

Türkiye'nin tek polisiye kültür dergisi.

Önceki Hikaye

Murdaugh Dosyası

Sonraki Hikaye

'Şeytan Tepesi' BBC First'te Başlıyor

En Son Yazılar

Haftalık Polisiye Seyir Rehberi

221B editörleri haftalık seyir rehberinde izlemekten keyif alacağınız polisiye dizi ve belgeselleri derledi. Real Time Crime BluTV kataloğuna…