Kurt Wallander Serisinin Yedinci Kitabı “Bir Adım Geriden” Yakında Raflarda

2 dakikalık okuma

İsveçli yazar Henning Mankell’in Kurt Wallander serisinin yedinci kitabı “Bir Adım Geriden”, Ayrıksı Kitap etiketiyle yakında raflarda yerini alacak.

Yaz Dönümü Bayramı’nda 18. yüzyılı anımsatan kostümler giyinmiş üç genç ormanda öldürülür. Aynı zamanda Kurt Wallander’in en güvendiği arkadaşlarından biri ölü bulununca Wallander bu cinayetlerin birbiriyle ilişkili olduğunu düşünür. Ama elindeki tek ipucu İsveç’te kimsenin tanımadığı bir kadının fotoğrafıdır. Babasının ölümünden sonra sağlığı gitgide kötüleşen Wallander adım adım katilin peşine düşer ama katil hep bir adım öndedir.

“Mankell size polisiyeyi sevdirecektir.”
Daily Telegraph

“Akıcı, özenle yazılmış ve son derece merak uyandırıcı.”
St. Petersburg Times

“Eğer bu tarz bir polisiye serinin iyi olup olmadığını ölçecek olursanız serinin dedektifiyle daha fazla zaman geçirmek isteyip istemeyeceğinizi kendinize sormanız gerekir. Bana soracak olursanız ben Kurt Wallander’le daha fazla zaman geçirmek isterim.”
Sean French, Independent

Yazar Hakkında

Henning Mankell

1948 doğumlu İsveçli yazar Henning Mankell’in romanları kırk beş dile çevrilmiş ve tüm dünyada kırk milyondan fazla satmıştır. Polisiyede Avrupa’nın en prestijli ödülü olan Ripper Ödülü’nü ilk alan yazardır. Ayrıca Mankell, Cam Anahtar ve Altın Hançer ödüllerinin de sahibidir. Kitaplarında dünyadaki ve özellikle de İsveç’teki sosyal eşitsizlik ve adalet konularına yer vermiştir. Yazmış olduğu Kurt Wallander serisi pek çok defa dizi ve filme uyarlanmıştır. Hayatının bir kısmını İsveç’te bir kısmını da Mozambik’te geçiren Henning Mankell, Mozambik’in başkenti Maputo’daki Avenida Tiyarosu’nun sanat direktörlüğünü de yapmıştır. 2015 yılında vefat etmiştir.

Editör

Türkiye'nin tek polisiye kültür dergisi.

Önceki Hikaye

'The Undoing'in yaratıcısı David E. Kelley'den yeni dizi: 'Anatomy of a Scandal'

Sonraki Hikaye

Jessica Biel, yeni Hulu serisi Candy'nin ilk fragmanında baltalı bir katile dönüşüyor

En Son Yazılar