Tokyo Vice │ 90’larda Japonya; Michael Mann, Ken Watanabe, Ansel Elgort

1 dakikalık okuma

2020’de Covid pandemisi nedeniyle çekimlere ara veren Tokyo Vice, nihayet bu baharda HBO Max’e gelecek.J.T. Rogers tarafından yaratılan dizide, Ken Watanabe ve Ansel Elgort başrolleri paylaşıyor. Dizi pilotu Michael Mann tarafından yönetildi.

HBO Max’in 2019’daki ikinci resmi dizi siparişi olan Tokyo Vice, Amerikalı gazeteci Jake Adelstein’ın Tokyo Polis Departmanı polisleri tarafından dövülmesiyle ilgili kurgusal olmayan hikayesinden ilham alıyor. Tokyo’da çekilen suç draması, Adelstein’ın (Elgort) 90’ların sonlarında Tokyo’nun neonlarla ıslanmış meydanlarına inişini anlatıyor. Dizi, 7 Nisan Perşembe günü üç bölümle başlayacak ve ardından 28 Nisan’daki sezon finaline kadar her Perşembe iki bölüm yayınlanacak.

Watanabe, Tokyo Polis Departmanı’nın organize suç bölümünde bir dedektif olan Hiroto Katagiri’yi oynayacak. Dizide ayrıca Rachel Keller, Ella Rumpf, Rinko Kikuchi, Hideaki Ito, Show Kasamatsu, Tomohisa Yamashita, Shun Sugata, Masato Hagiwara, Ayumi Tanida ve Kosuke Toyohara yer alıyor.

Rogers, Michael Mann ile birlikte dizinin yapımcılığını üstleniyor.

Endeavor Content ve Japon ödemeli TV yayıncısı WOWOW, HBO Max için prodüksiyon yapıyor.

Editör

Türkiye'nin tek polisiye kültür dergisi.

Önceki Hikaye

Kabus Sokağı │ William Lindsay Gresham

Sonraki Hikaye

Agatha Christie Klasiği “Nil’de Ölüm” Vizyona Girdi

En Son Yazılar