Sky’dan yeni hapishane draması “The King”: Komiser Montalbano serisinden tanıdığımız Zingaretti başrolde

2 dakikalık okuma

Fremantle ve ödemeli TV operatörü Sky, İtalya’nın çok sayıda ülkeye ihraç edilen “Komiser Montalbano” dizisinin baş karakteri olarak tanınan Luca Zingaretti’nin başrolünü üstlendiği yenilikçi bir hapishane draması olan Sky orijinal dizisi “The King”i piyasaya sürüyor.

“Montalbano”da Zingaretti, mafyayla savaşan Sicilyalı sempatik bir dedektifi oynarken, “Kral”da anıtsal bir karakter değişikliğine uğrayarak psikopat Buno Testori’nin yöneticisi olur.

Testori, verilen özete göre, hak edenlere karşı acımasız ve başkalarına karşı beklenmedik bir şekilde şefkatli, “daima kendi çarpık ve karanlık ahlakının ilkelerini takip ediyor”. Fragmanda da dediği gibi: “Her krallığın kendi kuralları vardır.”

Dizi, “Gomorrah”, “ZeroZeroZero” ve “The New Pope” gibi isimlerin yer aldığı Stefano Bises ve diğer İtalyan yazarlardan oluşan birinci sınıf bir ekip tarafından kaleme alındı.

Sekiz bölümden oluşan “The King”, daha önce İtalya’nın dönüm noktası olan Temiz Eller yolsuzluk soruşturması ve onu takip eden iki sezonu ve daha yakın zamanda suç filmi “Though Shalt Not Kill” hakkında Sky İtalya orijinali “1992”yi yöneten Giuseppe Gagliardi tarafından yönetiliyor.

Zingaretti’ye “The King”de Testori olarak katılanlar arasında San Michele hapishanesindee polis ajanını oynayan Isabella Ragonese (“Rocco Schiavone”); Anna Bonaiuto (“Loro,” “Kardeşim Tek Çocuk”), Testori’ye kadar uzanan yasadışı suç ortaklığı ağını araştıran savcı rolünde; Testori’nin eski eşi rolünde Barbora Bobulova (“Pure Hearts”); ve hapishane müdürü olarak Giorgio Colangeli (“Il divo”) yer alıyor.

“The King” Mart ayında İtalya’da Sky’da başlayacak ve ardından İngiltere, İrlanda, Almanya, Avusturya ve İspanya’da yine Sky üzerinden gösterilecek.

Fragman:

Editör

Türkiye'nin tek polisiye kültür dergisi.

Önceki Hikaye

Rus polisiyesinin en önemli yazarlarından Boris Akunin'in iki yeni kitabı Türkçe’de

Sonraki Hikaye

Dünyanın En Meşhur Kriminoloğu Julia’nın Maceraları Sürüyor: "Kendi Kanım"

En Son Yazılar