BluTV, kütüphanesini yeni polisiyelerle genişletiyor

4 dakikalık okuma

BluTV, kütüphanesini merakla beklenen yapımlarla genişletiyor. ‘Normal People’ın yaratıcı ekibinden uyarlama ‘Conversations With Friends’, usta yazar Agatha Christie’nin aynı adlı romanından uyarlama ‘Why Didn’t They Ask Evans’, ‘Gomorrah’ ve ‘The Young Pope’un yazarlarından hapishane draması ‘The King’, İsrail polisiyesi ‘Black Space’, Venedik’te geçen karanlık suç draması ‘Don’t Leave Me’ mayıs ayında BluTV’de yayında girecek.

Ayrıca Ferit Karol’un yönetmeni olduğu ödüllü filmi ‘Kumbara’ ve cinsel istismar suçlamalarıyla yargılanan Ghislaine Maxwell’in dava sürecinin incelendiği belgesel ‘Ghislaine Partner in Crime’ın yanı sıra ‘Ted Bundy: A Faking It Special’ ile sevilen reality programları ‘90 Day Fiance’ ve ‘Say Yes To Dress India’ ise yeni bölümleriyle discovery+ ayrıcalığıyla BluTV kütüphanesine ekleniyor.

Why Didn’t They Ask Evans: Agatha Christie’nin aynı adlı romanından uyarlanan dizinin yönetmenliği ve senaryosu ‘House’ dizisinin yıldızı Hugh Laurie’nin imzasını taşıyor. Bobby ve Frankie, son sözleri “Neden Evans’a sormadılar?” olan bir adamın şüpheli ölümünü araştırmaya başlar ancak ölümcül bir tehlikeyle yüzleşeceklerinden habersizlerdir.

The King: Bruno, hapishanede kendini “Kral” ilan etmiş, kendi düzenini kurmuştur. Tüm hapishaneyi kendi isteği doğrultusunda yönetmektedir. Krallığını tehdit eden şüpheli bir ölüm ve ardından açılan soruşturmayla hayatının en zor savaşlarından birini vermek zorunda kalacaktır. 

Black Space: İsrail’de küçük bir kasaba lisesinde sıradan bir sabah, kimliği bilinmeyen maskeli kişilerin dört öğrenciyi öldürdüğü bir katliamla kabusa dönüşür. Soruşturmanın başındaki dedektif, kendisi de yıllar önce aynı travmayı yaşadığı bu okulu gayet iyi tanımaktadır. Öğrenciler birbirleriyle iletişim kurmak için yetişkinlerin dünyasında pek yer almayan Black Space uygulamasını kullanmak zorunda kalırlar. 

Don’t Leave Me: Siber suçlar ve şiddet suçlarıyla ilgilenen Elena, Venedik lagününde genç bir çocuk cesedinin bulunmasıyla terk ettiği şehre 20 yıl sonra döner. Ancak hiçbir şey bıraktığı gibi değildir. Elena, cinayet bürosu ile birlikte canavarları yakalamaya ve ağlarına düşürdükleri çocukları kurtarmaya çalışır.  

Ghislaine Partner In Crime: Belgesel, taciz ve tecavüz iddialarıyla tutuklandıktan sonra hapishanede intihar eden Jeffrey Epstein’in kız arkadaşı Ghislaine Maxwell’ın tüm dünyada merakla takip edilen dava sürecini tüm yönleriyle inceliyor.

Ted Bundy: A Faking It Special (discovery+) : ABD tarihinin en ünlü seri katillerinden biri olan Theodore R. Bundy’nin kan donduran hikayesi ‘Ted Bundy: A Faking It Special’ ile ekrana geliyor. Mahkeme salonu çekimlerini ve sorgulama görüntülerini inceleyen uzmanlar, Ted Bundy’nin işlediği cinayetleri nasıl soğukkanlılıkla anlattığını ve onun kanunlardan nasıl bu kadar rahat kaçabildiğini ortaya koyuyor. 

Editör

Türkiye'nin tek polisiye kültür dergisi.

Önceki Hikaye

"The Rookie" Yeni Sezonuyla FOXCRIME Ekranlarında

Sonraki Hikaye

Gerçek Her Zaman Kendini Göstermez

En Son Yazılar