Erik Axl Sund’ın ‘The Crow Girl’ Romanı Dizi Oluyor

/
2 dakikalık okuma

Erik Axl Sund’ın aynı isimli roman üçlemesinden uyarlanan The Crow Girl dizisi, Paramount+’ta yayınlanacak. Geçtiğimiz hafta Bristol’da çekimleri başlayan dizinin yapımcılığını Irvine Welsh’s Crime ve Marcella dizilerinin yapımcısı Buccaneer Media üstleniyor.

Dizide, genç bir erkeğin cesedinin bulunması ile başlayan olaylar, cinayet failini bulmaya kararlı dedektifler Jeanette Kilburn ve Lou Stanley’in psikoterapist Sophia Craven ile birlikte çalışmasını konu alıyor. Bu gerilim dolu soruşturma, yıllardır göz ardı edilen bir dizi usülsüzlük, istismar ve cinayet sarmalını ortaya çıkarıyor.

The Crow Girl Oyuncu Kadrosu

Dizide Jeanette Kilburn rolüyle Eve Myles, Sophia Craven rolüyle Kathrine Kelly ve Lou Stanley karakterine hayat verecek olan Dougray Scott rol alıyor. Dizinin oyuncu kadrosunda ayrıca Clara Rugaard, Victoria Hamilton, Elliot Edusah, Chloe Sweetlove ve Lee Boardman gibi isimler de yer alıyor.

the crow girl

The Crow Girl, daha önce Sex Education ve The Crown’da rol alan Milly Thomas tarafından ekrana uyarlandı. Thomas, konu hakkında yaptığı açıklamada, “Bu dolambaçlı romanı elime aldığım andan beri hikâyenin içine dalmak için sabırsızlanıyordum. Bunu Paramount+ ve Buccaneer ile birlikte yapmak büyük bir keyif.” dedi.

Yönetmen koltuğunda Charles Martin ve Rebecca Rycroft’un oturduğu The Crow Girl dizisinin yapımcıları arasında Tony Wood, Richard Tulk-Hart ve Andy Mosse yer alıyor.

İsveçli yazarlar Jerker Eriksson ve Håkan Axlander Sundquist’in Eril Axl Sund mahlasıyla birlikte kaleme aldığı roman serisi, Karga Kız adıyla Türkçede yayımlandı.

Editör

Türkiye'nin tek polisiye kültür dergisi.

Önceki Hikaye

Zach Galifianakis ‘Only Murders in the Building’ Kadrosuna Dahil Oldu

Sonraki Hikaye

'The Never Game' Romanından Uyarlanan ‘Tracker’ FX'te Başlıyor

En Son Yazılar