‘The Christie Affair’ Romanından Uyarlanan Yeni Agatha Christie Dizisi Yolda

3 dakikalık okuma

Deadline Hollywood’un özel haberine göre Miramax TV, Nina de Gramont’un Agatha Christie’nin 11 günlük kayboluşunu işleyen romanı The Christie Affair’in bir mini dizi olarak geliştirme ve üretme haklarını satın aldı. İngiliz yazar Juliette Towhidi (Calendar Girls) uyarlamayı kaleme alacak.

1926’da kocasının ilişkisi ortaya çıktığında, Agatha Christie on bir gün ortadan kayboldu. Gramont’un eserinde olaylar, Christie’nin kocasının metresi Nan O’Dea’nın (gerçek hayattaki sevgilisi Nancy Neele’nin kurgusal bir versiyonu) gözünden anlatılıyor. Agatha ve Nan, rakiplerden olası müttefiklere dönüşürken, etraflarındaki dünya karanlıkta gizlendiği esnada, her kadının geçmişiyle ve kadın kimliğiyle olan ilişkisinin karmaşıklığını kavrayamaz. Çoğunlukla tarihi İngiliz kasabası Harrogate’de geçen The Christie Affair, bir aşk hikayesi, kadınlık bağlarının keşfi ve Christie’nin ünlü hikayelerindeki gibi bir cinayet gizemi.

Miramax yapımı, Gotham Group’tan Ellen Goldsmith-Vein, Rich Green ve DJ Goldberg ile birlikte üretecek.

Miramax’in televizyon departmanı başkanı Marc Helwig de yapım için heyecanını şu cümlelerle ifade etti:

“Nina de Gramont, Agatha Christie’nin şaşırtıcı ve tuhaf bir şekilde ortadan kaybolmasıyla tarihe büyüleyici bir bakış açısı getiren şaşırtıcı derecede akıllı, katmanlı ve sürükleyici bir roman yazdı. Bu hikaye Christie’nin esrarengiz eserlerinden birini andırıyor ve bu gerçekten büyüleyici cinayet gizemini ekrana getirmek için Juliette Towhidi ve Gotham Group’taki ortaklarımızla işbirliği yapmaktan heyecan duyuyoruz.”

Christie Affair, Miramax TV’nin uluslararası pazara açılma ve yeni İngiliz dizileri yaratma çabasının bir parçası. Meşhur İngiliz Hasta filminin televizyon uyarlaması için de çalışmalar sürüyor. Miramax, Jim Cartwright’ın 1998 tarihli filmi Küçük Ses’e ilham veren Küçük Sesin Yükselişi ve Düşüşü oyununun uyarlaması için Dominic Treadwell-Collins ile de birlikte çalışmaya başlamıştı.

The Christie Affair’in haklarını yedi haneli bir rakama aldığı söylenen St. Martin’s Press, diziyi 1 Şubat 2022’de yayınlayacak.

Towhidi’nin yazarlık çalışmaları arasında Death Comes to Pemberley’nin BBC/PBS Masterpiece yapımı ile Testament of Youth ve Love Rosie filmleri de yer alıyor.

Editör

Türkiye'nin tek polisiye kültür dergisi.

Önceki Hikaye

Volker Kutscher’in Gereon Rath Serisinin Yeni Romanı Okurlarla Buluşmaya Hazırlanıyor

Sonraki Hikaye

Ayça Warner’dan Eklektik Bir Polisiye: Sakın Günlüğümü Okuma Raflarda

En Son Yazılar