Ayça Warner’dan Eklektik Bir Polisiye: Sakın Günlüğümü Okuma Raflarda

/
3 dakikalık okuma

Günlük hayatın akışında olaylara farklı bir bakış açısı sunan aynı zamanda sürükleyici kurgusuyla okuyucuyu gizemli bir yolculuğa çıkaran “Sakın Günlüğümü Okuma” raflarda yerini aldı. Ayça Warner’ın yazdığı ve heyecan dolu bir polisiye sunan kitap, Karakarga Yayınları’ndan çıktı.

Ayça Warner’ın okuyucuyla buluşan polisiye romanı Sakın Günlüğümü Okuma, bazen en yakınımızdaki kişilerin bile içlerinde neler yaşadığını bilmediğimizi çok çarpıcı ve heyecan dolu bir hikayeyle aktarıyor.  

Sakın Günlüğümü Okuma, genç yaşında büyük başarılara imza atan Bora ve onun başarısına destek olmayı kendine kariyer edinmiş eşi Eda’nın kusursuz görünen hayatlarının bir anda alt üst olmasıyla başlıyor. Bundan sonrasında ise fırtına romanın son sayfasına kadar hiç durulmuyor.

Kitap, yalnızca bir polisiye değil, okuyucuyu insan doğası, kader, yaşam ve ölüme dair pek çok kavramı da sorgulamaya davet ediyor. Roman, maddi başarıyı kendilerine hedef olarak belirlemiş genç çift aracılığıyla sıkı bir sistem eleştirisi de yapıyor.

Zekâsı ve çalışkanlığı sayesinde kendi kaderini yazdığına inanan genç bir adam, Bora. Bora’nın kariyerine destek ve kusursuz bir eş olmayı kendine iş edinmiş bir genç kadın, Eda. Hayatın kontrolünün ellerinde olmadığını gösteren bir felaket. Sorduğu sorularla şüphelinin sadece verdiği bilgileri değil, tüm kişiliğini sorgulayan tecrübeli bir baş komiser.

Eda, bilge kayınbiraderi, despot kayınvalidesi, yetersiz psikiyatrı, sessiz annesi, patavatsız arkadaşları, umutsuzca dost olmaya çalıştığı komşuları ve zayıflığından faydalanmak isteyen beklenmedik düşmanlar arasında geçen birkaç ay boyunca yaşadıklarını günlüğüne kaydetti. Bora’nın hayatını tekrar düzene sokacak cevaplar Eda’nın gizemli bir şekilde kaybolan günlüğünde gizli.

Yazar Hakkında:

Ayça Erkır Warner, 1977 yılında Ankara’da doğdu. İngiltere’de Portsmouth Üniversitesi’nde Uluslararası İlişkiler ve Siyaset Bilimi bölümünü bitirdikten sonra University of The Arts London’da Etkileşimli Multimedya üzerine master yaptı.

Birçok başarılı programın yapımcılığını üstlenen Warner, bir kanalın program müdürlüğü ve bir kültür merkezinin yönetimi görevlerini üstlendi. Çeşitli mecralarda makaleleri yayımlanan Warner’ın, bir çocuk oyunu sahnelendi. Sakın Günlüğümü Okuma yazarın ilk romanı.

Editör

Türkiye'nin tek polisiye kültür dergisi.

Önceki Hikaye

‘The Christie Affair’ Romanından Uyarlanan Yeni Agatha Christie Dizisi Yolda

Sonraki Hikaye

Nice Senelere 221B!

En Son Yazılar

Haftalık Polisiye Seyir Rehberi

221B editörleri haftalık seyir rehberinde izlemekten keyif alacağınız polisiye dizi ve belgeselleri derledi. Real Time Crime BluTV kataloğuna…