75. Yılını Kutlayan Tex’in Yeni Maceraları Mylos Kitap’ta

3 dakikalık okuma

75 yıldır yayımlanan ve dünyanın en çok okunan çizgi romanlarından olan Tex serisinin yeni maceraları Mylos Kitap tarafından yayımlanıyor. Zeynep Ece çevirisi ve Batuhan Cantürk editörlüğünde Tex, 703. sayısından itibaren düzenli olarak çizgi roman okurlarıyla buluşuyor.

Tex No. 703: Bowen’ın İkinci Yaşamı – Tex No. 704: Gidecek Yer Yok

Birbirinin devamı niteliğindeki iki ciltte Teks ve Carson, San Fransisco’ya,  dostları polis şefi Tom Devlin’i ziyarete gelirler. Ancak asıl amaçları eski kanun kaçağı Kenneth Bowen’i kontrol etmektir. Bowen, Teks tarafından affedilmiş ve düzgün bir hayat kuracağına söz vermiştir. Bowen ve evlatlığı Tim dostlarımızı görünce mutlu olurlar. Bowen, Tim’e iyi baba olmuştur. Teks ve Carson, gördüklerinden sonra Bowen’ın sözünü tuttuğuna emin olurlar. Tam şehirden ayrılacaklarken bir grup silahlı adamın onları gözlediklerini fark ederler. Durumdan kuşkulanan Teks, Carson’ı bir süre daha şehirde kalmaya ikna eder. Teks’in kuşkuları haklı çıkacak ve dostlarımız kendilerini şiddet dolu bir entrikanın içinde bulacaklardır.

tex serisi

Tex No. 705: Balmumu Maske – Tex No. 706: On Üçler Kulübü – Tex No: 707: Satania’nın Kızı

Balmumu Maske ile üç sayı sürecek müthiş bir serüven başlıyor. Gizli görevde bulunan bir Pinkerton ajanı, Los Angeles’taki San Pedro limanında gizemli bir şekilde kaybolur. Ajanının öldürüldüğünü düşünen Mac Parland; Pinkerton Ajansı adına Tex ve Carson’dan yardım ister. Dostlarımız Los Angeles’a gelerek Mac Parland’la buluşur. Mac Parland şehirde afyon ticareti, şantaj, adam kaçırma ve cinayet gibi yasadışı işlere bulaşan çok tehlikeli, gizemli büyük bir suç örgütünün olduğunu ve kimseye güvenmemelerini söyler. Ancak elinde çok az ipucu vardır. Dostlarımız ve Mac Parland iki ayrı koldan araştırmaya başlar. Los Angeles Şerifi Rowland soruşturmaya dahil olmak istese de Teks onunla soruşma detaylarını paylaşmaz. Bu arada yüzünü “balmumu maske” ile gizleyen esrarengiz düşman, Teks ve Carson’ın şehirdeki varlığını öğrenir. Ve geçmişin nefretinden doğan korkunç planını devreye sokar.

tex serisi

Editör

Türkiye'nin tek polisiye kültür dergisi.

Önceki Hikaye

Asya Yola Çıktı, Kadınlar ve Gençler Artık Burada: 2022'de Casusiye Filmler/Diziler

Sonraki Hikaye

Haftalık Polisiye Seyir Rehberi

En Son Yazılar