Haftalık Polisiye Seyir Rehberi

/
2 dakikalık okuma

221B editörleri, bu haftanın polisiye seyir rehberinde farklı platformlarda izleyebileceğiniz belgesel ve dizileri derledi.

Non Mi Lasciare (BluTV)

BluTV’nin polisiye kataloğunda gözden kaçan hazinelerden biri: Non Mi Lasciare. Çok beğenilen dizi Zerozerozero ve Gomorrah’ın yapımcılarının elinden çıkan bu polisiye dizisi, Venedik’te öldürülen bir gençle ilgili soruşturma süreciyle açılıyor. Soruşturmayı detaylandıran polisler, dark web, çocuk istismarı gibi çok önemli gerçeklerle karşılaşıyor. Korona döneminde çekilen dizi, Venedik’in hem en popüler lokasyonlarını, hem de ara sokaklarıyla tanıştırıyor seyirciyi.  

La Ragazza Nella Nebbia (Prime Video)

Prime Video’ya yeni eklenen La Ragazza Nella Nebbia, özel bir ajanın kaybolan 16 yaşındaki bir kızın akıbetini araştırmak üzere ıssız bir kasabaya gönderilmesi ve sonrasında gelişen olayları konu alıyor. Bu İtalyan yapımı polisiye-gerilim filmi hakkında daha fazla ‘spoiler’ vermeyelim, ama siz bu filme bir şans verin.

La Ragazza Nella Nebbia

Operation Lost Boy (Discovery+)

On beş yaşındaki Martin, kurtarılmak umuduyla polisi aradığında, polisin çocuk istismarcılarından oluşan kocaman bir ağı yakalamasını sağlar. Norveç’te geçen bu gerçek suç belgeseli, bu ağı yakalama sürecinde görev almış polis ve dedektiflerin bakış açısını gösteriyor. Discovery+ orijinal yapımı belgeseli BluTV’de  izleyebilirsiniz.

operation lost boy

Isabella Nardoni Vakası (Netflix)

2008 yılında, beş yaşında bir kız çocuğu, babası ve üvey annesiyle yaşadığı Brezilya’daki evinin camından atılarak öldürüldü. Bu korkunç cinayet Brezilya’da büyük ses getirdi ve küçük kızın annesinin adalet arayışı cevapsız kalmadı. Netflix orijinal belgeseli Kısacık Bir Ömür: Isabella Nardoni Vakası, özel röportajlar ve gerçek görüntülerle desteklenerek olayların perde arkasını anlatıyor.

isabella nardoni polisiye

Editör

Türkiye'nin tek polisiye kültür dergisi.

Önceki Hikaye

75. Yılını Kutlayan Tex’in Yeni Maceraları Mylos Kitap'ta

Sonraki Hikaye

Colin Dexter ve Morse

En Son Yazılar

Haftalık Polisiye Seyir Rehberi

221B editörleri haftalık seyir rehberinde izlemekten keyif alacağınız polisiye dizi ve belgeselleri derledi. Real Time Crime BluTV kataloğuna…