Haftalık Polisiye Seyir Rehberi

3 dakikalık okuma

221B editörleri haftalık seyir rehberinde izlemekten keyif alacağınız polisiye dizi ve belgeselleri derledi.

New York Post (Discovery+)

ABD’nin en büyük gazetelerinden biri: The New York Post. Bu gazeteden pek çok yetenekli muhabir, New York Polis Teşkilatı’ndan dedektiflerle bir araya gelerek şehrin gördüğü en büyük suçları inceliyor. Altı bölümden oluşan bu belgesel dizisi gerçek suç severlerin bu haftaki favorisi olacak.

new york post

The King Who Never Was (Netflix)

Kraliyetten gerçek suçu çıkardığınızda geriye ne kalır? Netflix kataloğuna yeni eklenen ve üç bölümden oluşan  The King Who Never Was, İtalya’nın son kral ve kraliçesinin oğlu Napoli Prensi Vittorio Emanuele di Savoia’nın bir Alman genci olan Dirk Hamer’ın  cinayetinden yargılanma hikâyesini konu alıyor. Netflix’in özel röportajlar ve gerçek görüntüler içeren kısa-belgesel-dizi formatını beğeniyorsanız The King Who Never Was, mutlaka şans vermeniz gerekenlerden.

the king who never was

Shadow Detective (Disney+)

Başarıyla sürdürdüğü kariyerinden sonra emekliliğine gün sayan Dedektif Taek-rok, normal bir günde, işlemediği bir cinayetten sorgulandığı bir gerçekliğe uyanır. Aynı zamanda cinayetin gerçek katili ona şantaj yapıyordur. İki sezondan oluşan Kore yapımı polisiye dizisi Shadow Detective, Disney+ kataloğuna yeni eklenenlerden.

shadow detective

La Jauria (BluTV)

La Jauria, BluTV’nin zengin polisiye kataloğunda gözünüzden kaçmış olabilir. Bir öğretmenin öğrencisine saldırmakla suçlanmasını protesto eden Blanca, protestodan hemen sonra ortadan kaybolur. Kaybolmasının ardından tecavüz görüntüleri ortaya çıkan genç kızı aramak için üç kişilik bir kadın polis ekibi hayatlarını riske atar. Şili yapımı La Jauria, alışılmadık bir soruşturma sürecine tanık olmanızı sağlıyor.

CASH (Netflix)

Bugünlerde Taksim’de yürürken karşılaştığımız sorunlardan sadece küçük bir tanesi, her köşeden fırlayan sahte parfüm satıcıları. Bu durum sadece ülkemizde olmayacak ki, Fransız yapımı yeni Netflix dizisi CASH, tam da bu konuyu ele alıyor. Mizahi bakış açısıyla sahte parfüm kaçakçılığını ele alan dizi, bu hafta içi yayına gireceklerden.

Editör

Türkiye'nin tek polisiye kültür dergisi.

Önceki Hikaye

The Chemistry of Death

Sonraki Hikaye

Haftanın Yeni Polisiyeleri

En Son Yazılar

Haftalık Polisiye Seyir Rehberi

221B editörleri haftalık seyir rehberinde izlemekten keyif alacağınız polisiye dizi ve belgeselleri derledi. Real Time Crime BluTV kataloğuna…