Haftalık Polisiye Seyir Rehberi

6 dakikalık okuma

221B editörleri haftalık seyir rehberinde izlemekten keyif alacağınız polisiye dizi ve belgeselleri derledi.

Mutlu Mesut Aile: Duggar Aile Sırları (Prime Video)

TLC’de yayınlanan 19 Kids and Counting adlı bir reality şovuna sahip olan kalabalık ve muhafazakâr Duggar ailesinin karanlık yönlerini görmeye hazır mısınız? Toplamda 19 çocuğu bulunan Duggars ailesi, yaptıkları televizyon programıyla Amerika’nın çok tanınan ailelerinden biri olmayı başarmıştı. Ailenin mükemmel görünen hayatlarının altında yatan gerçekleri ortaya koyan belgesel dizisi Mutlu Mesut Aile: Duggar Aile Sırları, Prime Video’da yayında.

duggar ailesi

Alfredo Galán Sotillo: İspanya’nın İlk Seri Katili (Netflix)

Geçtiğimiz hafta Netflix’te yayınlanan ve gerçek bir hikâyeye dayanan bu belgesel dizisi, İspanya’nın ilk seri katili sayılan Alfredo Galán’ı konu alıyor. Olay yerinde bıraktığı  iskambil kağıdından katilin yakalanacağını düşünür müydünüz? Gerçek görüntüler ve röportajların da bulunduğu Alfredo Galán Sotillo: İspanya’nın İlk Seri Katili, Netflix’te yayında.

the playing card killer

Rillington Place (GAİN)

GAİN kataloğuna yeni eklenen Rillington Place, 2016 yapımı bir mini dizi. Londra’da bulunan Rillington Place adlı bir evde işlenen bir dizi cinayeti konu alan yapım, 1940’larda yaşamış olan seri katil ve nekrofili John Christie’nin gerçek hikâyesine dayanıyor. Eşi de dahil olmak üzere toplam sekiz kişiyi öldüren John’u izlemek, gerçekten tüyler ürpertici.

Başrollerini Tim Roth, Samantha Morton, Nico Mirallegro ve Jodia Corner’ın paylaştığı diziyi meşhur Agatha Christie uyarlaması And Then There Were None’un yönetmeni Craig Viveiros yönetmiş. Rillington Place, hafta sonunda bitirmek için ideal.

rillington place

The Curious Case of Natalia Grace (Discovery+)

Natalia Barnett’i mutlaka duymuşsunuzdur. Natalia, altı yaşında Ukraynalı bir kız çocuğu. Onu evlat edinen Amerikalı çiftin, onun çocuk kılığına girmiş bir yetişkin olduğuna ikna olup Natalia’yı terk etmesi uluslarası bir skandala sebep olmuş, internet, Natalia’nın bir yetişkin olduğuna inananlar ve aileyi hasta bir kız çocuğunu terk etmekle suçlayanlar olarak ikiye bölünmüştü. Bu ilginç hikâyenin derinine ineceğimiz Discovery+ yapımı belgesel dizisi The Curious Case of Natalia GraceBluTV’de yayında.

the curious case of natalia grace

The Crowded Room (Apple TV)

The Crowded Room, seri katil ve tecavüzcü Billy Milligan’ın gerçek hikâyesinden esinlenilerek hazırlanan bir polisiye dizi. Dizinin başrolündeki Tom Holland, Danny isimli kişilik bozukluğuna sahip bir suçluya hayat verirken Amanda Seyfried ise onu sorgulayan Prof. Rya Goodwin rolünde. Dizinin çekimleri oldukça zorlayıcı geçmiş olacak ki, Tom Holland bu sürecin kendisini psikolojik olarak epey zorladığını belirterek oyunculuğa ara vereceğini açıkladı. The Crowded Room, Apple TV’de yayında.

Katil Avcıları (Netflix)

Gerçek suçlara dayanan belgesel dizisi Katil Avcıları’nın üçüncü sezonu Netflix’te yayınlandı. İlk iki sezonu polisiyeseverler tarafından ilgi gören dizide ünlü seri katiller hakkında yürütülen soruşturma süreçlerinin detayları, özel röportajlar ve gerçek görüntüler yer alıyor. Üçüncü sezonda ele alınan seri katiller arasında Demir Yolu Katili, New Yorklu Zodiac Katili ve Olympic Park Bombacısı bulunuyor.

catching killers

Crossing Lines (BluTV)

Hunger Games’in Snow’u usta oyuncu Donald Sutherland, 2013 yapımı polisiye dizi Crossing Lines’ın başrolünde. Görevde yaralandıktan sonra polisliği bırakan ve morfine bağımlı hale gelen Carl Hickman’ın Hollanda’da kendine kurduğu huzurlu yaşamı, Uluslararası Ceza Mahkemesi’nin Özel Suç birimine atanmasıyla dağılır. Çekimleri Almanya, Fransa, ABD ve İtalya’da gerçekleştirilen Crossing Lines, 3 sezonuyla BluTV kataloğuna yeni eklenenlerden.

crossing lines

No One Can Hear You Scream (Discovery+)

Yalnız olduğunuz hiçbir yerde güvende değilsiniz. Özellikle yüzölçümü çok büyük olan, her yere arabalarla ulaştığınız Amerika’da. Amerika’da ‘off the grid’ yaşam çok popüler. Uzak ve ıssız yerlerde saldırıya uğrayan insanların gerçek hikâyelerini anlatan Discovery+ yapımı No One Can Hear You Scream, BluTV’de yayında.

no one can hear you scream

Editör

Türkiye'nin tek polisiye kültür dergisi.

Önceki Hikaye

Bayan Begonvil - Yaprak Öz

Sonraki Hikaye

Malta Şahini- Dashiell Hammett

En Son Yazılar

Haftalık Polisiye Seyir Rehberi

221B editörleri haftalık seyir rehberinde izlemekten keyif alacağınız polisiye dizi ve belgeselleri derledi. Real Time Crime BluTV kataloğuna…