The Crowded Room: Tom Holland’ın Oyunculuğa Ara Vermesini Sağlayan O Hikâye

/
4 dakikalık okuma

The Crowded Room uzun bir bekleyişten sonra Apple TV+’ye geldi. Tom Holland’ın Danny isimli bir suçluyu canlandırdığı dizi, gerçek bir hikâyeden esinlenerek hazırlandı. Daha önce Spiderman’i canlandıran ünlü oyuncu Tom Holland, dizinin çekimleri boyunca çok zorlandığını ve bu sebeple oyunculuğa bir süre ara vereceğini açıkladı.

Dizinin Arkasındaki Gerçek Hikâye

The Crowded Room, bir seri katil ve tecavüzcü olan Billy Milligan’ın gerçek hikâyesine dayanan ve 1981 yılında yayımlanan The Minds of Billy Milligan isimli kitaptan esinlenerek hazırlandı. 1970’lerde birçok suçtan yargılanan Billy Milligan, 1955 doğumlu Amerikalı bir suçlu. Milligan, çoklu kişilik bozukluğuna sahip, tecavüz ve silahlı soygun suçlarından yargılanmış fakat akıl hastası olduğu gerekçesiyle hüküm giymemişti. 24 ayrı kişiliği olduğu iddia edilen Milligan, Amerika tarihinde disosiyatif kimlik bozukluğu sebebiyle beraat eden ilk kişi oldu. Milligan, 2014’te kanser tedavisi gördüğü bakımevinde öldü. The Crowded Room, Billy Milligan’ı konu alan ilk iş değil. Monsters Inside: The 24 Faces of Billy Milligan adında bir Netflix belgeseli de mevcut.

billy milligan

Tom Holland Oyunculuğa Neden Ara Verdi?

Dizinin çekimlerini tamamlandıktan sonra bir araya ihtiyaç duyduğunu söyleyen oyuncu, “Sıkı çalışmanın yabancısı değilim. Zor işlerin iyi işler olduğu düşüncesiyle yaşadım. Yine de bu dizi beni kötü etkiledi. Ara vermeye ihtiyacım olduğunu farkettim. Bir haftalığına ortadan kaybolup Meksika’ya gittim ve kumsalda vakit geçirdim. Şimdi ise bir yıl ara veriyorum. Bu aslında dizi çekimlerinin zorluğunun bir sonucu. Dizinin son hali için heyecanlıyım. Sıkı çalışmamızın boşa gitmediğini hissediyorum.” dedi ve ekledi: “Kesinlikle çok zor bir dönemdi. Daha önce kesinlikle yaşamadığım bazı duyguları keşfediyorduk.”

Holland daha sonra rolünün kendisi üzerindeki etkisini Entertainment Weekly’e daha detaylı biçimde açıkladı. “Onda kendimi görüyordum ama bunu kişisel gümlük yaşamımdan ayıramadım. Evde bir sinir krizi geçirdiğimi ve o sırada ‘Kafamı kazıyacağım, kafamı kazımam, çünkü bu karakterden çıkmam lazım’ diye düşündüğümü hatırlıyorum. Henüz çekimler tamamlanmadığı için bunu yapmamaya karar verdim ama daha önce yaşadığım hiçbir şeye benzemiyordu.” 27 yaşındaki genç oyuncu sözlerine şunları da ekledi: “İşin fiziksel güç ve yeti gerektiren yönüne ve aksiyon filmlerine alışığım. Bu sefer işin zihinsel yönü beni yıprattı. Sonrasında toparlanıp gerçek hayata dönmem uzun zaman aldı.”

tom holland

Hassas senaryolarda zorlu karakterler canlandıran oyuncuların çoğu zaman zorlandığı bir gerçek. Tom Holland, arkaplanda bunları yaşamasına rağmen dizide oldukça iyi bir iş çıkarmış. The Crowded Room, şimdi Apple TV+’de yayında.

Editör

Türkiye'nin tek polisiye kültür dergisi.

Önceki Hikaye

Japon İşi Polisiye: Şeytanın Çırağı

Sonraki Hikaye

Mahfi Eğilmez’in Kara Üçlemesi 'Fon' Romanıyla Devam Ediyor!

En Son Yazılar