Mahfi Eğilmez’in Kara Üçlemesi ‘Fon’ Romanıyla Devam Ediyor!

/
2 dakikalık okuma

Mahfi Eğilmez’in ekonomi ve Hititlerle ilgili belgesel öykü kitaplarının ardından başladığı kara roman serisi, Fon ile devam ediyor.

mahfi eğilmez fon

Seri, 2020’de yayımlanan Inferis ile başladı. Maliye müfettişi Murat’ın hem yolsuzlukları hem de bir cinayeti çözmesini konu alan Inferis’in ardından 2021’de serinin ikinci kitabı Sahte Sultan yayımlandı. Sahte Sultan’da Murat, maliye müfettişliğinden ayrılmış ve Rüya’yla birlikte avukatlık yapmaya başlamıştı. Murat ve Rüya, Fon’da da başkarakterler olarak karşımıza çıkıyor.

Fon, siyaset-ticaret-cemaat üçgeninde yaşananlara odaklanıyor.

“Yüksek getiri vaat eden Slalom Fonu, sıradan yatırımcılar dışında büyük oyuncuların da iştahını çekmiştir. Farklı katılımcıların oluşturduğu karmaşık ilişki ağı, fonda sorunlar yaşanmaya başlayınca zorlu çıkar çatışmalarına yol açar. Maliye Bakanlığından bu fon hakkında gizli bir mali inceleme yapması istenen Murat, yaşanan pek çok gelişmenin ardından kendini fonla bağlantılı soygun, intihar ve cinayet vakalarını aydınlatmak için savcıya ve Komiser Tarık’a yardımcı olmaya çalışırken bulacaktır.

İçine girildikçe çıkmaz sokaklara dönüşen, siyasetçi, iş insanı ve cemaat üçgeninde yaşanan rüşvet ve yolsuzluk düzenine karşı mücadele eden bir avuç dürüst ve cesur insanın çabası sonuç verebilecek midir?”

Mahfi Eğilmez, romanlarında katil kim polisiyelerinin ötesine geçiyor; Türkiye’nin gerçeklerini ve çıkmazlarını sorgularken, merak unsurunu diri tutma mahareti ve ilgi çekici roman karakterleriyle önemli bir seriye imza atıyor.

Inferis, Sahte Sultan ve Fon romanları, Remzi Kitabevi tarafından yayımlandı.

Editör

Türkiye'nin tek polisiye kültür dergisi.

Önceki Hikaye

The Crowded Room: Tom Holland’ın Oyunculuğa Ara Vermesini Sağlayan O Hikâye

Sonraki Hikaye

Başkomiser Perihan Uygur Serisi, 'Tehlikeli Şarkılar' ile Devam Ediyor!

En Son Yazılar