Mahfi Eğilmez’in 2. Polisiye Romanı “Sahte Sultan” Yakında Raflarda

/
2 dakikalık okuma

İktisatçı Mahfi Eğilmez, yeni kitabının yakında okurla buluşacağını duyurdu. Eğilmez’in paylaşımın göre, kitabın ismi ise “Sahte Sultan” oldu.

‘Dünya yıkılacak olsa bile adalet yerini bulmalıdır’

On dokuzuncu yüzyılda padişahın davetiyle İstanbul’a gelmiş bir İtalyan ressamın, kayıp olduğu düşünülen gizemli tablosu, şans eseri bulunduktan seksen yıl sonra sergilenmek üzere Londra’ya gönderilir. Ancak Londra’da büyük skandala yol açan bir gelişme yaşanır. Bu olayın arkasındaki karanlık ağın ucu en yüksek yerlere kadar uzanmaktadır.

Avukatlığa başlamanın eşiğindeki Murat, Avukat Rüya, Savcı Koray ve Komiser Tarık, farklı yönlerden başladıkları ve sonra güç birliği içinde sürdürdükleri araştırmaları sonunda gerçeğe ulaşacaklar mı? Birbiriyle iç içe birçok karmaşık ilişkinin her anını kuşattığı olaylar zincirinin düğümü çözülebilecek mi? Heyecan, gerilim ve sürprizlerle dolu bu romanı elinizden bırakamayacaksınız.

Sahte Sultan, Mahfi Eğilmez’in polisiye türünde ikinci romanı. Hititlerle ilgili çok ilgi çeken iki belgesel tarihi öykü kitabından (Anitta’nın Laneti, Hattuşa’dan Kaçış) sonra polisiye türündeki ilk romanı olan Inferis de çok satanlar listesinde haftalarca üst sıralarda yer aldı.

Merak edenler için Sahte Sultan’ın 18 sayfasinin ön izleme linki paylaşıldı: https://remzi.com.tr/files/books/3957/dosya/sahte-sultan-on-izleme.pdf

Editör

Türkiye'nin tek polisiye kültür dergisi.

Önceki Hikaye

'The Woman In The Street': Yeni Netflix Dizisinin Başrolünde Kristen Bell Yer Alacak

Sonraki Hikaye

Dünyanın En Meşhur Kriminoloğu Julia’nın Maceraları Devam Ediyor

En Son Yazılar