Suç Edebiyatı Festivalleri Online Ortama Taşınıyor

/
3 dakikalık okuma

Pandemi koşulları nedeniyle bu yıl düzenlenecek suç edebiyatı festivallerinin çoğu iptal edildi. Bazı festivaller ise etkinliklerini online ortama taşımaya karar verdi. Polisiyeseverler bu sanal festivallere  katılabilecek, canlı gerçekleştirilen etkinlikleri izleyebilecek ve önceden kaydedilmiş panelleri ve röportajları takip edebilecekler.

Mayıs

Newcastle Noir festivali geçtiğimiz günlerde 1-3 Mayıs arasında düzenlendi. Yrsa Sigurðardóttir, LJ Ross, Liz Nugent ve Mari Hannah gibi yazarlarla çeşitli paneller düzenlendi. önceden kaydedilen bu panelleri istediğiniz zaman buradan izleyebilirsiniz.

The Big Book Weekend ise iptal olan bazı İngiliz edebiyat festivallerini bir araya getiren sana bir kitap festivali. 8-10 Mayıs tarihleri arasında düzenlenen festivalde yer alan çeşitli etkinlikleri (Villanelle romanlarının yazarı Luke Jennings röportajı, suç edebiyatı panelleri ve daha fazlası) buradan ücretsiz kayıt yaptırarak izleyebilirsiniz.

Hay Festival Digital, edebiyatın birçok alttürünü barındıran bir etkinlik. 18-31 Mayıs arası online olarak takip edebilirsiniz.

Haziran

CrimeFest, haziran ayında Bristol’da düzenlenecekti. Etkinliğin online olarak yapılamayacağı açıklandı. Önümüzdeki sene için tarihleri de açıklayamayan etkinlik, bir bağış kampanyası başlattı. Buradan inceleyebilirsiniz.

Temmuz

Harrogate International Festivals tarafından düzenlenen Theakston Old Peculier Crime Writing Festival’ın iptali sözkonusu. Ancak HIF, daha önceki suç festivallerinden, dijital kitap kulüplerinden ve yeni içeriklerden oluşan online bir merkez kurdu. İçeriklere buradan ulaşabilirsiniz.

Eylül

Noirwich Crime Writing Festival, 10-13 Eylül tarihleri arasında Norwich’te düzenlenecek. Şu an için bu plana sadık kalınacak gibi görünüyor. Güncellemeler için websitesini ziyaret edebilirsiniz.

Bloody Scotland in Stirling etkinliği iptal edildi ancak festival, online etkinlikler düzenlemeyi planlıyor. Gelişmeleri buradan takip edebilirsiniz.

Ekim

Capital Crime, 1-3 Ekim tarihleri arasında Londra’da düzenlenecek. Herhangi bir değişiklik henüz yok ancak güncellemeler için websitesini ziyaret edebilirsiniz.

Noireland 2020 International Crime Fiction Festivali, Kuzey İrlanda’da mart ayında düzenlenecekti ancak ekim ayına ertelendi. Gelişmeleri websitesinden takip edebilirsiniz.

California’da düzenlenen Bouchercon festivali ise iptal edildi. Bazı etkinliklerin online olarak düzenlenmesi bekleniyor. Gelişmeleri buradan takip edebilirsiniz.

Editör

Türkiye'nin tek polisiye kültür dergisi.

Önceki Hikaye

Mutlaka İzlemeniz Gereken 10 İngiliz Polisiyesi-1

Sonraki Hikaye

Arıcılıktan Örgüye Ünlü Dedektiflerin Hobileri

En Son Yazılar