‘Sokratis ve Kilise Sokağı’nın Sırları’ Raflarda

2 dakikalık okuma

Oğlak Yayınları, polisiye edebiyatın usta yazarı Suphi Varım’ın, Detektif Sokratis Polisiyeleri‘nin dokuzuncu kitabı, Sokratis ve Kilise Sokağı’nın Sırları romanını Maceraperest Kitaplar arasında yayımladı.

Detektif Sokratis, yeni macerasında geçmişin izlerini takip ederek bir başka cinayetin peşine düşüyor. Tiyatro sahnelerinden karaborsaya, Antik Mısır Uygarlığı’ndan Hetairalar’a kadar uzanan bu gizem dolu macerada Detektif Sokratis’e eşlik etmeye hazır mısınız?

Duvara bir idam ilmeğinin gölgeleri aksetmişti. Kocası, kollarını kavuşturmuş, ona bakıyordu. Genç kadının içini dehşet sardı, kocasının çıldırdığını düşündü. Geriye birkaç adım attı. Gözleri deli deli bakıyordu. Yüzü gölgelenmişti. Korku her yanını sarmıştı. Gözleri ilmek ile kocası arasında gidip geliyordu. Zaharias, elini uzatınca biraz daha geri çekildi. Simasında bazen tebessüm, bazen de ürkütücü ifadeler oluşuyordu. Afroditi, arkasına dönüp panik içinde bodrumdan çıktı, can havliyle merdivene atıldı. Kocasının durmasını buyuran sert sesi kulaklarında uğuldayarak yankılanıyor, yaşadığı karabasanı daha da şiddetlendiriyordu.
Ayak sesleri yaklaştı, Zaharias’ın eli onu eteğinden kavrayıp çekti. Bir anda dengesini yitirdi ve düştü…

Sokratis ve Kilise Sokağı'nın Sırları

Sokratis ve Kilise Sokağı’nın Sırları, seçkin kitapçılarda, www.oglak.com’da, Zambak Sokak 21 Beyoğlu’nda ve internet satış noktalarında…

Editör

Türkiye'nin tek polisiye kültür dergisi.

Önceki Hikaye

'Komiser Montalbano Serisi'nin Yeni Kitabı 'Keman Sesi' Geliyor

Sonraki Hikaye

Kâbus Sokağı - William Lindsay Gresham

En Son Yazılar