Slow Horses Beşinci Sezon Onayını Aldı

/
2 dakikalık okuma

Variety’nin özel haberine göre, Mick Herron’un aynı adı taşıyan casusiye roman serisinden uyarlanan Apple TV+ dizisi Slow Horses, beşinci sezon onayını aldı.

Jackson Lamb rolüyle Altın Küre kazanan Gary Oldman, MI5’ın ‘second desk’indeki Diana Taverner rolünde Kristin Scott Thomas ile birlikte yer alıyor. Ayrıca, Jack Lowden River Cartwright ve Christopher Chung ise Roddy Ho karakterlerine hayat veriyor.

slow horses

Beşinci sezonun resmi özeti şöyle: “Teknoloji meraklısı Roddy Ho’nun yeni kız arkadaşı şüpheleri uyandırır. Ancak şehirde gittikçe tuhaflaşan bir dizi olay sonrasında, bağlantıları çözmek Slow Horses ekibine düşer. Jackson Lamb, casusluk dünyasında ‘Londra Kuralları’nın geçerli olması gerektiğini bilmektedir.”

Beşinci sezon, Herron’un aynı isimli roman serisinin beşinci kitabı olan London Rules’dan uyarlanacak. Dizinin yeni sezonunun yönetmeni henüz açıklanmadı.

Apple’ın kara mizah dolu casusluk dizisi Slow Horses, ilk kez 2022’de yayınlandı ve kısa sürede en popüler diziler arasına girmeyi başardı. Dizi, çeşitli sebeplerle kariyerleri sona erdikten sonra Slough House’da bir araya gelen ve bu sebeple “Slow Horses” lakabını alan bir grup İngiliz istihbarat ajanını konu ediyor. Jackson Lamb liderliğindeki ekip, Regents Park’taki başarılı meslektaşları tarafından sık sık manipülasyona uğrasa da günü kurtarmayı başarıyor.

İlginizi çekebilir: Doruk Tatar’ın Slow Horses inceleme yazısı.

Dizinin oldukça heyecan verici üçüncü sezon finali 27 Aralık’ta yayınlanmıştı.

Şu an geniş kitlelere hitap eden ve başarılı bir şekilde devam eden dizi, Will Smith tarafından ekrana uyarlandı ve See-Saw Films tarafından Apple TV+ için üretildi. Will Smith’in yanı sıra Jamie Laurenson, Hakan Kousetta, Iain Canning, Emile Sherman, Douglas Urbanski, Gail Mutrux, Julian Stevens ve Graham Yost da yürütücü yapımcı olarak görev yapıyor.

Editör

Türkiye'nin tek polisiye kültür dergisi.

Önceki Hikaye

Roman İncelemesi: Çıplak Kalp

Sonraki Hikaye

David Fincher, Mindhunter'a Devam Etmeyi Düşünüyor

En Son Yazılar