Shetland ve Vera’nın Senaristi ve Yazar Ann Cleeves ‘ten Yeni Bir Polisiye

/
1 dakikalık okuma

Ödüllü polisiye yazarı Ann Cleeves ‘in yeni dedektifi Matthew Venn, izleyicilerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor.

Yine romanlarından uyarlanan Shetland ve Vera dizilerinin senaristliğini de üstlenen Ann Cleeves ‘in dedektif Matthew Venn’i konu alan romanı The Long Call geçtiğimiz sene okurlarla buluşmuştu. ITV romanın ekrana uyarlanması için kolları sıvadı.

Hikaye, kocası Jonathan ile birlikte Kuzey Devon’da jn doğduğu ufak kasabaya geri dönen Dedektif Müfettiş Matthew Venn’i konu alıyor. Burası Matthew’un 20 sene önce ailesi tarafından reddedilmesinin ardından ayrıldığı yerdir.

Matthew Venn’le ilk olarak babasının cenaze töreninin gerçekleştiği kilisenin önünde karşılaşırız. Matthew zamanında bu koyu protestan topluluğa sırtını çevirmiş ve bunun sonucunda ailesini de kaybetmiştir.

Matthew doğduğu yere geri döner ama sadece babasının yasını daha yakıntan tutabilmek için değil; Matthew aynı zamanda ilk büyük cinayet vakasını alacaktır. Matthew’un yeni evinin yakınlarındaki bir sahilde bıçaklanarak öldürülmüş bir adam bulunur ve olaylar gelişir.

Kuzey Devon’un muhteşem doğasını, karmaşık bir cinayet vakasıyla birlikte izleyicilerle buluşturacak olan ve 4 bölüm olarak planlanan dizinin prodüksiyon sürecine dair haberleri merakla bekliyoruz.

Editör

Türkiye'nin tek polisiye kültür dergisi.

Önceki Hikaye

Alper Canıgüz : Kan ve Gül’ün uzun metraj film senaryosu üzerine çalışıyoruz

Sonraki Hikaye

Serdar Uzunyol'dan Gerçekçi Bir Polisiye Roman: Tünel

En Son Yazılar

Haftalık Polisiye Seyir Rehberi

221B editörleri haftalık seyir rehberinde izlemekten keyif alacağınız polisiye dizi ve belgeselleri derledi. Real Time Crime BluTV kataloğuna…