BBC’den David Morrissey’in başrolünde olduğu yeni suç draması: Sherwood

1 dakikalık okuma

Geçen yıl BBC tarafından duyurulan Sherwood, 13-14 Haziran 2022’de BBC One ekranlarında yayınlanacak.

Kısmen gerçek olaylardan esinlenen ve Graham’ın büyüdüğü Nottinghamshire maden köyünde geçen Sherwood’un kalbinde, zaten parçalanmış bir topluluğu paramparça eden ve büyük bir insan avını ateşleyen iki şok edici ve beklenmedik cinayet yatıyor. Hem komşular arasında hem de kasabaya inen polis güçlerine yönelik şüphe ve antipati arttıkça, trajik cinayetler, madencilerin otuz yıl önceki grevi sırasında ateşlenen tarihi bölünmeleri alevlendiriyor.

Ian St Clair (David Morrissey), Nottinghamshire polis teşkilatında çalışan bir baş dedektif. İnsan sarrafı bir dedektif olan Ian, etkileyici bir sicile sahip, zorlu ama empatik bir insan. İki cinayet arasındaki bağlantıyı bulmakla görevlendirildiğinde, Metropolitan Polisinden eski bir rakibi olan ve kasabaya dönüşü toplulukta sürmekte olan ateşli tansiyonu tehdit eden DI Kevin Salisbury ile yeniden bir araya gelmek zorunda kalıyor.

Morrissey’in yanı sıra dizinin kadrosunda Joanne Froggatt, Robert Glenister, Alun Armstrong, Lesley Manville, Adeel Akhtar, Claire Rushbrook, Kevin Doyle, Lorraine Ashbourne, Phillip Jackson, Perry Fitzpatrick, Adam Hugill ve Stephen Tompkinson yer alıyor.

Editör

Türkiye'nin tek polisiye kültür dergisi.

Önceki Hikaye

Meleğin Düşüşü - William Hjortberg

Sonraki Hikaye

Nanfu Wang’ın belgesel dizisi “Mind Over Murder” HBO Max’te başlayacak

En Son Yazılar