Nanfu Wang’ın belgesel dizisi “Mind Over Murder” HBO Max’te başlayacak

2 dakikalık okuma

Ünlü film yapımcısı Nanfu Wang’ın yeni belgesel dizisi “Mind Over Murder”, 20 Haziran’da HBO Max’te gösterime girecek. Vox Media Studios tarafından üretilen dizi, “Beatrice Six” davasını keşfedecek.

Vox Media Studios tarafından hazırlanan altı bölümlük dizi, 1985’teki meşhur Nebraska cinayet davasında anlatıldığı gibi, hafızanın karmaşık doğasını keşfedecek.

“Hooligan Sparrow” ile 2017 Oscar’larında En İyi Belgesel dalında kısa listeye giren Wang, davayı polis itiraflarının yanlışlanabilirliğine ve anıların yanlışlıkla neleri nasıl tetikleyebildiğine ışık tutmak için kullanacak. Dizi; belgeler, orijinal sorgulama videolarının yanı sıra kurbanın aile üyeleri, Beatrice Six ve davaya karışan eski hükümet yetkilileri ile yapılan röportajlar da dahil olmak üzere daha önce mevcut olmayan arşiv görüntülerini içerecek.

Mind Over Murder”da, Beatrice, Nebraska’da 68 yaşındaki büyükanne Helen Wilson’ı öldürmekten haksız yere suçlu bulunan altı kişinin karmaşık hikayesini anlatıyor. Beş kişi suçu itiraf ederken, hepsi daha sonra DNA kanıtları tarafından on yıllar sonra, 2009’da aklandı ve bu da kasabada bir fikir ayrılığına neden oldu.

Hikaye, orijinal soruşturma ve yargılamanın yanı sıra müteakip beraat ve sonuçta ortaya çıkan hukuk davalarını takip edecek. Beatrice Six, toplam 70 yıl hapis yattı ve ardından 28 milyon dolar tazminat aldı.

Wang, Marc Smerling, Max Heckman, Chad Mumm, Mark W. Olsen, HBO’dan Nancy Abraham, Lisa Heller ve Sara Rodriguez’in yanı sıra yönetici yapımcılar olarak görev yapıyor.

Editör

Türkiye'nin tek polisiye kültür dergisi.

Önceki Hikaye

BBC'den David Morrissey'in başrolünde olduğu yeni suç draması: Sherwood

Sonraki Hikaye

Ölüm Bizi Ayırana Dek, TLC'de başlıyor

En Son Yazılar