Sherlock’un 5. Sezonu İçin En Az 2 Yıl Bekleyeceğiz

/
2 dakikalık okuma

Oluyor mu, olacak mı derken Sherlock‘ta vuslat, en azından 2 yıl sonraya kaldı. Dizinin yaratıcılarından Mark Gatiss, Sherlock’un 5. sezonu için kapıyı tamamen kapatmamakla birlikte 2020’yi işaret etti…

BBC’nin popüler dizisi Sherlock‘un 4. sezonu, 2017 başında yayınlanmıştı. Başrollerini Benedict Cumberbatch ile Martin Freeman’ın paylaştığı Sherlock‘un 5. sezonu ile geri dönüp dönmeyeceği, uzun süredir merak konusuydu.

Radio Times’a konuşan dizinin yaratıcılarından Mark Gatiss, Sherlock‘un 5. sezonu için kapıyı kapatmadıklarını ama bir planları da olmadığını belirterek Sherlock hayranları için umut ışığını yaktı ama devamında kötü haberi verdi. Gatiss, eğer dizi çekilecekse bunun en azından 2 yıldan önce olamayacağını açıkladı.

Sherlock'un 5. sezonu
Mark Gatiss

Dizinin yaratıcıları başka bir seriyle meşgul

Gatiss’in “En az 2 yıl sürer,” açıklamasının sebebi, Sherlock‘u birlikte hayata geçirdikleri Steven Moffat ile yeni bir diziye; Draculaya başlamış olmaları.

Moffat ise, “Gelecekte daha fazla bölüm yapacağımıza inanıyorum,” diyerek Gatiss’e göre daha iyimser bir tonda konuşuyor.

Sherlock'un 5. sezonu
Benedict Cumberbatch’in programı çok yoğun…

Benedict Cumberbatch’in yoğun programı da bir diğer engel

Cumberbatch’in de yeni projelerde yer alması, dolayısıyla programının yoğunluğu, dizinin geleceğinin önündeki bir diğer engel. İngiliz aktör, deyim yerindeyse altın çağını yaşıyor. Cumberbatch’i, yakında yurttaşı Ian McEwan’ın The Child in Time/Zamanın İzlerinde romanının TV filmi uyarlamasının yanı sıra bir başka edebiyat uyarlaması; Edward St Aubyn’in Melrose serisinde, Patrick Melrose rolünde izleyeceğiz…

Editör

Türkiye'nin tek polisiye kültür dergisi.

Timur Soykan
Önceki Hikaye

Timur Soykan: "Devlet Gücünü Eline Geçirmiş Bir Katilden Daha Tehlikelisi Yoktur"

Hüseyin Rahmi
Sonraki Hikaye

Polisiye Roman Yazarı Olarak Hüseyin Rahmi Gürpınar

En Son Yazılar