Sherlock’un 4.Sezonunda Neler Olacak?

//
3 dakikalık okuma

Arthur Conan Doyle’un ünlü dedektif karakteri Sherlock Holmes’ün BBC uyarlaması dizisi Sherlock, tüm zamanların en sevilen Sherlock uyarlamalarından biri haline gelirken, ayrıca polisiye dizileri arasında da yerini sağlamlaştırdı.

İki yılda bir üçer bölümle dudaklara bir parmak bal çalıp ortadan kaybolan Sherlock, geçtiğimiz yeni yılda bir bölümlük ara sezon yaparak orijinal Sherlock dönemine bir dönüş yaptıktan sonra geleneği bozmayarak 2017’nin ilk gününde izleyiciyle buluşacak.

 

SPOILER kavramı sizin için, sadece yayınlanmış bölümlerle ilgili verilen ipuçlarını içeriyorsa bu yazı canınızı sıkmayacaktır. KalemKahveKlavye.com‘un WhatCulture‘dan serbest çeviriyle derlediği bu liste, Sherlock’un 4.sezonunda izleyeceğimiz olaylarla ilgili tahminlerde bulunurken bu tahminlerin gerekçelerini de sıralıyor.

Tekrar edelim: Bu yazıdaki bilgiler tamamen izleyici tahminleridir, yani yeni bölümlerle ilgili kesin bilgiler yoktur. Biz okurken herhangi bir sürprizin kaçtığını düşünmedik. Sizin için de sorun yoksa başlayalım!

 Mary Watson Ölebilir

 

Geçtiğimiz sezonda John Watson’la evlenen, ancak bir CIA geçmişi olduğunu da öğrendiğimiz Mary Watson, dizinin önemli karakterlerinden biri haline geldi. Çiftin, olacağı haberi verilen bebekleri yeni sezonda karşımıza çıkacak.

John’un karakter değişimleri için de belirleyici bir yönü olmuş olan Mary’nin yeni sezonda öleceği ihtimali konuşuluyor. Yazarlardan Steven Moffat, yeni sezonun daha önce olmadığı kadar karanlık olacağını, “karanlık bölgelere gireceğini” belirtmişti. İşte, bu ifadeden de destekle yeni sezonda ana karakterlerde olması muhtemel kötü olaylardan birisi de Mary’nin ve/veya bebeğinin ölümü olarak konuşuluyor.

Üçüncü Bir Holmes Kardeş Gelebilir

 

 

Yeni sezondaki tahminler, Sherlock’un geçmişiyle ilgili önemli sahnelerin olacağı üzerine. Bu nedenle geçmiş sezonlarda yarım bırakılan bazı göndermelerin de sonuçlanacağı düşünülüyor. Üçüncü sezondaki “Son Yemini” bölümünde Mycroft’un bir başkasıyla Sherlock hakkında konuşurken kurduğu ve halen anlamı çözülmeyen şu cümle, epey ilginç sürprizlerin geleceğini gösterir nitelikteydi: “Kardeşlik konusunda şefkat patlamalarına alışık değilim. Diğerine ne olduğunu biliyorsunuz.”

Üçüncü bir Holmes kardeşe yapıldığı düşünülen bu göndermenin aydınlanması için yeni sezonu dört gözle bekleyen izleyicilerin tahminleri iki ihtimal üzerine yoğunlaşıyor: Üçüncü Holmes kardeş öldü, veya daha gerçekçi bir ihtimal olarak üçüncü kardeş kendi parlak zekasını yasadışı işler için kullandı ve Mycroft tarafından yakalanıp tutuklandı.

EpisodeDergi.com’da yayınlanan bu içeriğin tamamını okumak için TIKLAYIN.

Editör

Türkiye'nin tek polisiye kültür dergisi.

Önceki Hikaye

"Dangerzone!": Çizgi Dizi Archer Üzerine

Sonraki Hikaye

Doğa Hepimizden İntikam Alacak (En Azından Dizilerde)

En Son Yazılar