Ragnar Jónasson ‘un Kara İzlanda Romanları Beyazperdeye Uyarlanıyor

/
2 dakikalık okuma

Warner Bros. Almanya, çok satan İzlandalı yazar Ragnar Jónasson ‘un “Kara İzlanda” serisinin uyarlama haklarını satın aldı. Romanlar, Night Train Media ortaklığıyla beyazperdeye taşınacak.

Jónasson’un “Kara İzlanda” serisi, 2010 ve 2020 yılları arasında yayımlanan altı romandan oluşuyor: Dilimize Kar Körlüğü başlığıyla çevrilen Snowblind, Blackout, Rupture, Whiteout, Nightblind ve Winterkill romanları. Jónasson’un kitapları bugüne kadar iki buçuk milyondan fazla sattı ve 33 ülkede yayımlandı.

İzlanda’nın ücra bir balıkçı köyünde geçen romanlar, geride bırakamadığı karmaşık geçmişinin sıkıntılarıyla kariyerine başlayan acemi dedektif Ari Thór Arason’u takip ediyor.

Ragnar Jónasson, Variety‘nin sorularını şöyle yanıtlıyor: “Warner Bros Almanya ve Night Train Media ile çalışmaktan inanılmaz derecede onur ve heyecan duyuyorum. Ari Thór ve Kara İzlanda dizisinin perdede hayat bulması, bir hayalin gerçekleşmesi olacak. Güçlü vizyonu ve fantastik hikaye anlatımı geçmişiyle Warner’da bu macera için mükemmel ortağı bulduğumuza inanıyorum.

Warner Bros. Almanya Direktörü Bernd von Fehrn projeyle ilgili şunları söyledi: “Başarılı polisiye romanlarının başarılı bir şekilde uyarlanmasını gözeten vizyonumuzla yıldız yazar Ragnar Jónasson’u ikna edebildiğimiz için heyecan duyuyoruz. Bize göre, polisiye türünün uluslararası alanda açık ara en heyecan verici yazarlarından biri.”

Merakla beklenen projeyle ilgili detayların netleşmesi bekleniyor.

Editör

Türkiye'nin tek polisiye kültür dergisi.

Önceki Hikaye

Nihal Orhan: "Bütün hayatını bir dosyaya vakfetmiş bir polisi, savcıyı dönüp dönüp yazmak bana artık biraz komik de geliyor açıkçası"

Sonraki Hikaye

Amazon Prime Video Türkiye’nin Ağustos 2021 takvimi açıklandı

En Son Yazılar

Haftalık Polisiye Seyir Rehberi

221B editörleri haftalık seyir rehberinde izlemekten keyif alacağınız polisiye dizi ve belgeselleri derledi. Real Time Crime BluTV kataloğuna…