Prison Break’in Yeni Sezonu, Yayınlanmadan Rekor Kırmaya Başladı

/
2 dakikalık okuma

Tüm zamanların en efsane dizilerinden biri haline gelen Prison Break, 5.sezonu için geri sayımı bitirirken tüm dünyada yeniden ilgi kaynağı haline geliyor.

2005-2009 yılları arasında dört sezon olarak FOX’ta yayınlanan polisiye, suç ve aksiyon draması Prison Break, beşinci sezon haberi geçtiğimiz aylarda izleyiciyle paylaşıldığından beri, daha dizi yayınlanmadan birçok yapımı geri planda bırakmayı başardı.

Rakip Dizileri 20’ye Katladı

 

prison-break-season-5

 

Geçtiğimiz Mayıs ayında yeni sezon haberi gelen Prison Break, Mayıs ile Ağustos tarihleri arasında toplamda 19.5 milyonluk medya etkileşiminin konusu oldu. Kısa zaman içerisinde yeniden ilgi, merak ve heyecan kaynağı haline gelen Prison Break, yakaladığı bu ilgiyle yayın tarihi beklenen diğer dizileri 20’yle katlamış durumda.

Söz konusu listenin ikinci sırasında NBC dizisi “This Is Us” ve üçüncü sırasındaysa “MacGyver” yeniden uyarlaması yer alıyor.

ListenFirst Media şirketinin yardımcı CEO’su ve kurucu ortaklarından Jason Klein, “Dizinin devam edecek olması yıllar boyunca diziyi takip etmeyen izleyicileri bile yeniden izlemeye teşvik etti,” açıklamasını yaptı.

[btnsx id=”941″]

Prison Break 5.Sezon Ne Zaman?

 

prisonbreakseason5

Resmi bir yayın tarihi açıklanmış değil. Ancak resmi ağızlardan gelen haberlere göre 2017’nin ilk yarısında diziyi izleyebileceğiz gibi görünüyor. “Prison Break Writers” hesabının açıklamasına göre “Nisan ayından önce ilk bölüm hazır olur,” denildi.

Prison Break’in 5.Sezonunda Neler Olacak?

 

635793245144334758-wentworth-miller-prison-break

Elbette herkes, en son 7 yıl önce yayınlanan dizinin yeni sezonunda ne gibi maceraların bizi beklediğini merak ediyor. Tabii en çok merak edilen soru “Michael Scofield hayatta mı, yaşıyor mu?” sorusu. Yine bir kaçış hikayesiyle başlayacak olan yeni sezonla ilgili detayları “Michael Hâlâ Hayatta Mı? Yaşıyorsa Nerede?” yazımızda bulabilirsiniz.

 

 

 

 

Editör

Türkiye'nin tek polisiye kültür dergisi.

Önceki Hikaye

221B Dergi "Darbe Günlerinde Polisiye" Sayısıyla Raflarda

Sonraki Hikaye

Agatha Christie'nin 126. Doğum Gününe Özel Posta Pulları

En Son Yazılar

Haftalık Polisiye Seyir Rehberi

221B editörleri haftalık seyir rehberinde izlemekten keyif alacağınız polisiye dizi ve belgeselleri derledi. Real Time Crime BluTV kataloğuna…