Polisiye Yazarının Ölümü │ Armağan Tunaboylu

3 dakikalık okuma

221B Dergi yazarlarından Armağan Tunaboylu’nun son kitabı “Polisiye Yazarının Ölümü” Oğlak Yayınları etiketiyle raflarda yerini aldı.

“Adam son sözünü nefretle tükürür gibi söylemişti. Arkasını dönüp yürümeye başlayınca diğeri fırsatı kaçırmadı, ceketinin iç cebinde saklı duran bıçağı çıkarıp korkunç bir hınçla kabzasına kadar sırtına sapladı; bıçak hiçbir engelle karşılaşmadan kalbi delip geçti. Adam delirtici bir acıyla geriye doğru kıvrıldı. Elleri sırtına gitti ama bıçağa ulaşamadan ölmüştü. Diğeri, cesedi cipe sürükleyip zorlukla içeri soktu. Sonra oturur pozisyona getirdi. Aracın bagajından aldığı beşer kiloluk dört bidon benzinin üçünü cipin içine ve cesede döktü. Sırf bu iş için satın aldığı Zippo’yu yakıp cipin içine fırlattı. Alevler bir anda aracın içini sardı, cesedin kucağındaki bidon da alev aldıktan sonra hızla oradan uzaklaştı.

”Armağan Tunaboylu’nun yeni roman kahramanı Komiser Berkun İstanbullu, kültürlü, zeki, pervasız, başarılı bir polis… Geçmişi ise kendisinin bilebilmediği sırlarla dolu.

Severek okuyacağınız “Berkun İstanbullu Polisiyeleri” dizisinin ilk kitabı Polisiye Yazarının Ölümü, Oğlak Yayınları’nın Maceraperest Kitaplar’ı arasında…

Seçkin kitapçılarda, www.oglak.com’da, Zambak Sokak, 21 Beyoğlu’nda ve internet satış noktalarında.

Armağan Tunaboylu

Eskişehir’de doğdu, İstanbul Galatasaray Lisesi’nde çocukluğunun bir kısmını, Dokuz Eylül, GSF Sinema TV’de de bir başka kısmını geçirdi. Çocukluğunu hiç bitiremedi. Okul takımına değil, sınıf takımına bile alınmadığı için sporu; kendisine film çektirtmedikleri için de sinemayı çok sevdi. Bazı insanları sevdi, bazılarını sevmedi. Bir sürü işe girip çıktı; televizyon dizilerinde, kanallarında, gazete ve dergilerde çalıştı. İçinin çekmediği başka işlerde de çalıştı. Aklı taksi şoförlüğünde ve pilotlukta kaldı. Kimsenin kendisine ilişmediği zamanlarda polisiye romanlar okudu. Çoğunu beğenmediği romanlardan daha iyisini yazacağını iddia etti. Yazdı da…

Editör

Türkiye'nin tek polisiye kültür dergisi.

Önceki Hikaye

Gerçek Her Zaman Kendini Göstermez

Sonraki Hikaye

Perinin Ölümü - Bir Başkomiser Perihan Uygur Polisiyesi │ Tuna Kiremitçi

En Son Yazılar