Perinin Ölümü – Bir Başkomiser Perihan Uygur Polisiyesi │ Tuna Kiremitçi

1 dakikalık okuma

Başkomiser Perihan Uygur yine şehrin tekinsiz sokaklarında…

Nisan 2021’de ilk polisiye romanı “Mezun Cinayetleri” ile polisiyeseverleri, vahşi cinayetleri aklı, tecrübesi, sakinliğiyle çözen Başkomiser Perihan Uygur’la tanıştıran Tuna Kiremitçi, kadın başkahramanının yeni macerası “Perinin Ölümü” ile okurlarla buluşuyor. “Perinin Ölümü” Doğan Kitap etiketiyle raflarda yerini aldı.

Ünlü romancı Nadir Surkultay’ın eski eşi ve çevirmeni Alman vatandaşı Eva Surkultay Balat’taki evinde ölü bulunur. Başta kendi silahıyla intihar ettiği zannedilir. Ancak soruşturma başlayınca Eva’nın öldürüldüğü anlaşılır. Başkomiser Perihan ve yardımcısı Ayla, bu cinayeti araştırırlar. Magazin basınının da ilgi gösterdiği çetrefil soruşturmanın ucu karanlık suç örgütlerine kadar uzanacaktır.

Yazar Hakkında:

Tuna Kiremitçi 1973’te Eskişehir’de doğdu. İlk edebiyat ürünleri 1991’de Varlık’ta yayımlandı. İnsan ilişkileri üzerine, bazıları sinema ve tiyatroya uyarlanan, yabancı dillere çevrilen romanlar yazdı; romanları Fransızcadan Çinceye, Arapçadan İtalyancaya 17 dilde yayımlandı. Ulusal gazete ve dergilerde köşe yazarlığı yaptı. Aynı zamanda müzik çalışmalarıyla da tanınan Kiremitçi’nin besteleri kendisi dışında farklı sanatçılar tarafından da seslendirilmiştir. 

Editör

Türkiye'nin tek polisiye kültür dergisi.

Önceki Hikaye

Polisiye Yazarının Ölümü │ Armağan Tunaboylu

Sonraki Hikaye

'Slow Horses' ikinci sezon kadrosuna yeni eklemeler

En Son Yazılar