Popüler Suç Draması ‘Peder Brown’ 11. Sezonuyla Ekranlara Dönüyor

2 dakikalık okuma

Popüler gündüz kuşağı suç draması Peder Brown, yeni sezonuyla BBC First ekranlarına geri dönüyor.

Mark Williams’ın canlandırdığı bir rahip olan Brown’a, Doctor Who’dan Sylvester McCoy ve Ingrid Oliver, Games of Thrones’da oynayan Ian Gelder ve bir dizi konuk oyuncu eşlik ediyor. Lorna Watson ise Rahibe Boniface rolüyle dönerek hayranların en sevdiği ikiliyi yeniden bir araya getiriyor.

peder brown

Peder Brown Yeni Sezon Konusu

Yeni sezon, Başmüfettiş Sullivan ve Bayan Devine’in yakınlığının ilerlediği 1955 yılında başlıyor. Bu durum Peder Brown ve Brenda’nın oldukça ilgisini çekiyor. Brown ve Rahibe Boniface bir sanat fuarında işlenen bir cinayete karışırken, Brenda eski bir arkadaşı olan Dr. McClurgy’nin kendisine ulaşmasıyla geçmişinden gelen hayaletlerle yüzleşiyor. Bu arada Peder Brown’ın düşmanı Flambeau, uzaklaştığı babası Gabriel ile birlikte tehlikeli bir görev için geri dönüyor.

peder brown

Mark Williams konu hakkında yaptığı açıklamada, “Benim için bu yapımdaki en cazip şey hiç sıkılmıyor olmam, ki bu bir oyuncu için çok sıradışı bir durum. Peder, etrafında olan bitenle sürekli ilgileniyor ve analiz yeteneği sayesinde çevresindeki güzelliklerden büyüleniyor. Bu da karakteri canlandırmayı oldukça eğlenceli bir hale getiriyor.” dedi.

Dizi, 16 Mart Cumartesi günü saat 21.00’de BBC First ekranlarında olacak.

Editör

Türkiye'nin tek polisiye kültür dergisi.

Önceki Hikaye

Takris’in İzinde…

Sonraki Hikaye

Zach Galifianakis ‘Only Murders in the Building’ Kadrosuna Dahil Oldu

En Son Yazılar

Haftalık Polisiye Seyir Rehberi

221B editörleri haftalık seyir rehberinde izlemekten keyif alacağınız polisiye dizi ve belgeselleri derledi. Real Time Crime BluTV kataloğuna…