Pedro Pascal ve David Harbour, HBO Mini Dizisi ‘My Dentist’s Murder Trial’da Başrolde

3 dakikalık okuma

Variety, Pedro Pascal ve David Harbour’ın şu anda HBO’da geliştirilmekte olan mini dizi My Dentist’s Murder Tria‘da birlikte oynayacaklarını öğrendi.

Dizi, James Lasdun’ın New Yorker’daki makalesi My Dentist’s Murder Trial: Adultery, False Identities, and a Lethal Sedation (Diş Hekimimin Cinayet Davası: Zina, Sahte Kimlikler ve Ölümcül Sedasyon)’dan esinlenmiş. Makale, Dr. Gilberto Nunez’in arkadaşı Thomas Kolman’ın ölümünden dolayı nasıl suçlandığının gerçek hikâyesini anlatıyor.

Hem Pascal hem de Harbour, başrol olarak yer aldıkları dizide yapımcılığı da üstleniyor. Steve Conrad ise senarist, pilot bölümün yönetmeni ve yapımcılık gibi, dizinin kamera arkası ekibinde yer alıyor.

Pascal ayrıca The Last of Us adlı video oyununun HBO dizisi uyarlamasında rol alacak. Pascal’ı başrol Joel olarak izleyeceğiz. Aynı zamanda Pascal’ı 2023’ün başlarında üçüncü sezonuyla geri dönecek hit Disney+ dizisinde izleyeceğiz. Disney+’ın Yıldız Savaşları dizisi The Mandalorian‘ın başrolü olarak Pascal’ı hatırlarsınız. Bir başka Yıldız Savaşları dizisi olan The Book of Boba Fett‘de de yer alan ünlü oyuncunun televizyonda birçok başarılı işi olduğunu söylemek mümkün. Bu yapımlar arasında Narcos, Game of Thrones gibi çok dikkat çeken işler de yer alıyor.

Pedro Pascal - Narcos

Harbor’dan söz edecek olursak; onun da önemli televizyon yapımlarında yer aldığı aşikâr. Şu anda dördüncü sezonu yayınlanan, çok izlenen Netflix dizisi Stranger Things‘de rol alıyor. Harbour, dizideki performansıyla iki Emmy adaylığı da aldı. Ayrıca Q Force, Manhattan ve Rake gibi televizyon yapımlarında da yer almıştı.

David Harbour - Stranger Things

Dizinin kamera arkasındaki ağırlığını üstlenen Conrad ise yaratıcılığını üstlendiği Ultra City Smiths ve Patriot dizileriyle tanınıyor. Dizi senaryolarının yanı sıra birçok filmin senaryosunun yazılması işini de üstleniyor. Variety, Conrad’ın George R.R. Martin’in Game of Thrones’un öncül romanı olan Tales of Dunk & Egg‘in dizi uyarlamasını yazmakla görevlendirildiğini de özel olarak belirtiyor. Bütün bu başarılı işlere imza atmış ekiple My Dentist’s Murder Trial beklentilerimizi arttırıyor.

Editör

Türkiye'nin tek polisiye kültür dergisi.

Önceki Hikaye

'Ginza Hayaleti ve Diğer Gizem Öyküleri' Raflarda

Sonraki Hikaye

BBC First Suç Dramaları Gain’de Yayında...

En Son Yazılar