BBC First Suç Dramaları Gain’de Yayında…

3 dakikalık okuma

Gain ve BBC Studios, ünlü İngiliz kanalı BBC First dizilerinin Gain’de yayınlanması için bir anlaşma yapmıştı. Gain Premium üyeleri, temmuz ayı itibariyle BBC First dizilerine ulaşmaya başlıyor. Bu hafta Gain’de izleyebileceğiniz suç dramalarını 221B okurları için bir araya getirdik. İyi seyirler.

The North Water (2021)

Beş bölümlük mini dizi, Ian McGuire’nin 2016 yılında yayımlanan aynı adlı romanından uyarlandı. Yönetmen koltuğunda ise Andrew Haigh oturdu. Oyuncu kadrosunda Colin Farrell (Henry Drax) Jack O’Connell (Patrick Sumner), Stephen Graham (Kaptan Arthur Brownlee), Sam Spruell (Michael Cavendish) gibi isimler yer alıyor. Eski bir askeri doktor olan Patrick’in balina avı gemisinde işe başlamasıyla Kuzey Kutbu yolculuğu başlıyor. Fragmanda da göreceğiniz üzere dizi, bol bol soğuk Kuzey Kutbu manzaraları vaat ediyor. Çetin hava şartlarında geçen bir hayatta kalma mücadelesi izleyeceğiz. Doktorun katil zıpkıncı Henry Drax karakteriyle tanışmasıyla hikâye bu ikilinin yaşadıklarına odaklanıyor. Doktor eski hayatından uzaklaşmak için çıktığı bu yolculukta soğuk maceralara atılıyor.

Trailer:

Time (2021)

Gardiyan Eric’in hikâyesine odaklanan mini dizi Jimmy McGovern tarafından yazıldı ve Lewis Arnold tarafından yönetildi. Dizi, 2022 yılında BAFTA ödüllerinde en iyi mini dizi ödülünü aldı. Eric rolünde izleyeceğimiz Stephen Graham ise en iyi erkek oyuncu ödülünü aldı. Gain’deki BBC First dizileri arasında bol ödüllü yapımlarla karşı karşıya olacağız. Eric, mahkûmları korumaya çalışan bir gardiyan. Tehlikeli mahkûmlardan biri olan Mark Cobden (Sean Bean) ise bu durumu fark ediyor. Mahkum Mark, bunun üzerine gardiyanı zor bir durumun içine sokuyor. Olaylar Gardiyan Eric’in ailesi ve işine ilişkin etik değerleri arasında kalmasıyla ilerliyor.

Trailer:

Traces (2019)

Gain’de izleyeceğimiz bir başka suç dizisinin yaratıcıları Val McDermid ve Amelia Bullmore. Mary Nighy ve Rebecca Gatward tarafından yönetilmiş olan dizi üç kadın karakter etrafında ilerliyor. Dikkatinizi çekecektir; Gain’de bizi hem kamera önünde hem de arkasında kadınların ağırlıklı olduğu diziler bekliyor. Genç bir laboratuvar asistanı olan Emma Hedges (Molly Windsor) katıldığı kursta, hayali vaka çalışmasının geçmişiyle bağlantısı olduğunu keşfediyor. Beraber çalıştığı diğer iki profesör Sarah Gordon (Laura Frase) ve Kathy Torrence (Jennifer Spence) da ona bu gizemi çözmesinde yardımcı oluyor.

Trailer:

Editör

Türkiye'nin tek polisiye kültür dergisi.

Önceki Hikaye

Pedro Pascal ve David Harbour, HBO Mini Dizisi 'My Dentist's Murder Trial'da Başrolde

Sonraki Hikaye

Alper Kaya'nın Yeni Romanı 'Karınca Karambolü', Pazartesi Günü Raflarda!

En Son Yazılar