Nordik Suç Romanı ‘Big Brother’ Televizyona Uyarlanıyor

/
3 dakikalık okuma

İzlanda yapım şirketi Act 4, Skuli Sigurdsson’un ödüllü nordik suç romanı Big Brother (Stóri bróðir)’ı televizyona uyarlamaya hazırlanıyor.

Bu yılın başlarında bir grup İzlanda medya yöneticisi tarafından kurulan Act 4, Sigurdsson’un romanını ekrana uyarlayacak. İzlanda’nın en çok izlenen polisiye dizisi Trapped’da başrolde yer alan ve 221B Uluslararası Polisiye Festivali’nde konuğumuz olan Olafur Darri Olafsson dizinin showrunner’ı ve yürütücü yapımcısı olarak görev alacak.

Dizinin resmi özetine göre, Big Brother, dedektif ve araştırmacı bir gazetecinin “gizemli bir vakayı” çözmeye çalıştığı bir hikâyeyi anlatıyor. “İnsanlar her dolunayda aynı fail tarafından dövülüyor. Ancak hikâye, işlediği suçları eski hatalarının intikamı olarak düşünen failin bakış açısını da ortaya koyuyor.”

Hikâye, suç ve ceza konusunda izleyicisine zorlayıcı sorular sorarken, aynı zamanda cinsel şiddetle etkili bir şekilde başa çıkamama konusunda toplumun başarısızlığını da eleştiriyor.

Olafsson, “Geçen yaz hakkında iyi eleştiriler duyduktan sonra Big Brother‘ı okudum,” diyor. “Kitap beni hemen içine çekti, harika yazılmış, hızlı tempolu ve onu bir diziye dönüştürmek çok doğru hissettirdi. Act 4 ekibimiz, Skuli’nin kitabını büyük ekrana getirmek konusunda gerçekten heyecanlı ve suç dramalarının hayranlarının bunu seveceğini biliyoruz. Big Brother gibi fantastik bir romanı okuyalı uzun zaman oldu. Ayrıca insanlara Skuli’nin gelecekteki kitaplarını da takip etmelerini öneririm, yeni kitabı The Man from São Paulo‘yu yayımladı.”

Sigurdsson ise konu hakkında şunları söyledi: “Act 4’ün romanım Big Brother’ı televizyon dizisi yapacak olmasından dolayı çok mutlu ve gururluyum. Bu uzun süredir devam eden bir süreç ve bu yolculuğa başlamak benim için zevkti. Act 4 gibi mükemmel bir yapımcı firma ile çalışmak bir onur. Olafur Darri ve ekibinin Big Brother için öngörüleri oldukça güçlü ve bu girişimi sabırsızlıkla bekliyorum.”

Variety’nin özel haberine göre, Act 4, Olafsson, Hörður Rúnarsson, Jónas Margeir Ingólfsson ve Birkir Blær Ingólfsson tarafından kuruldu ve bir grup uluslararası yatırımcı ile bir araya gelerek yüksek kaliteli İskandinav içeriği geliştirmek, finanse etmek ve üretmek amacıyla oluşturuldu.

Editör

Türkiye'nin tek polisiye kültür dergisi.

Önceki Hikaye

Roman İncelemesi: 'Gecenin Kokusu'

Sonraki Hikaye

Röportaj: Bağımsız Adli Tıp Doktoru Prof. Jason Payne-James

En Son Yazılar